Bojowe nastroje w obozie przeciwnika

Krystian Porębski, 01.11.2011; 11:08

Dutt pewny awansu do kolejnej rundy

Trener Bayeru określił wtorkowy mecz mianem finału. Finał ten ma być pozytywny dla jego drużyny, a dla Valencii wręcz odwrotnie. Robin Dutt zapowiedział też, iż jego zespołowi nie zabraknie agresji, tak jak miało to miejsce w pierwszych trzydziestu minutach meczu w Leverkusen.

Szkoleniowiec niemieckiej drużyny podkreśił, że kluczowa w meczu z Valencią będzie koncentracja i konsekwencja taktyczna. Drużyna z Niemiec za główny cel stawia sobie wygraną, ale trener przewidywał, iż będzie to zapewne intensywne spotkanie. Zaznaczył także, że Valencia musi wygrać, a Bayer może zadowolić się remisem. Za najważniejszy mecz w tej fazie Ligi Mistrzów Robin Dutt uważa poprzednie starcie z hiszpańskim klubem, ponieważ po trudnych starciach z Chelsea i Genk oraz 35 minutach dobrej gry Valencii, jego podopieczni potrafili odmienić losy meczu i pokazać, iż zasługują na wygraną.

Na konferencji prasowej trenerowi niemieckiej drużyny towarzyszył pomocnik Gonzalo Castro. Sam Robin Dutt określił go jako piłkarza światowej klasy, a także bardzo uniwersalnego zawodnika. Stwierdził też, że jedną z rzeczy, nad którą reprezentant Niemiec musi popracować, jest odnajdywanie się w polu karnym i sytuacjach bramkowych. Jeśli chodzi o skład na mecz z Valencią, trener Bayeru stwierdził, iż być może nastąpią jedna lub dwie zmiany w porównaniu do wygranego 1:0 meczu z Freiburgiem.

Kategoria: Ogólne | Superdeporte skomentuj Skomentuj (1)