sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Valencia zainteresowana graczem Espanyolu

Daniel Staszków, 25.03.2011; 20:30

Raúl Baena na celowniku Los Ches

Wraz ze zbliżającym się letnim oknem transferowym, co rusz pojawiają się plotki o rzekomych transferach. Nie omijają one także Valencii, do której przymierzany jest 22-letni pomocnik Espanyolu - Raúl Baena.

Od czasu, kiedy stery w zespole z Barcelony objął Mauricio Pochettino, wielu młodych zawodników zyskało na popularności wśród najsilniejszych klubów całej Europy. Już podczas zimowej przerwy szansę na grę na wysokim poziomie otrzymali Didac Vilá oraz Victor Ruiz - którzy słoneczną Barcelonę zamienili kolejno na Mediolan i Neapol.

Nie mniejszą karierę może zrobić hiszpański środkowy pomocnik Raúl Baena. Wychowanek Espanyolu Barcelona rozegrał do tej pory 34 ligowe spotkania, w pierwszej drużynie zadebiutował w kwietniu zeszłego roku. Już zimą piłkarz przykuł uwagę AS Romy, jednak włoskiej drużynie nie udało się doprowadzić transferu do skutku.

Cadena Ser sugeruje, że Hiszpan znalazł również uznanie w oczach lokalnego rywala "Nietoperzy" - Villarreal. Obie ekipy dołożą wszelkich starań, aby zakontraktować młodego gracza.

Kategoria: Transfery | Cadena Ser skomentuj Skomentuj (9)

KOMENTARZE

1. Kurczak25.03.2011; 21:13
KurczakPo co nam kolejny pomocnik? Jest Topal, Costa, Banega, dojdzie do siebie Albelda i Maduro... Nam na gwałt potrzebny obrońca.
2. El_Duderino25.03.2011; 21:20
El_DuderinoDziwne. U nas nie ma takich zawodników ?
Myślę, że jakby przejrzeć Mestalletę to można by tam parę sporych talentów znaleźć.
Dídac Vilà nawet nie zadebiutował w Milanie a Víctor Ruiz od stycznia rozegrał ledwie 3 spotkania.
P.S. Ten cały Beana trenował w Maladze do 13 roku życia a potem przeszedł do Barcelony. Ponoć "maskeunklab" nie podbiera młodych piłkarzy.
3. El_Duderino25.03.2011; 21:27
El_Duderino@Kurczak
Musicie zadawać te idiotyczne pytania "Po co nam bramkarz, a po co nam pomocnik, a po co nam ten ,a po co tamten." ?
Do rotacji, do pierwszego składu. Może zarząd monitoruje rynek. Lepiej dać znać zawodnikowi, że jest na naszym celowniku, na konferencji pochwalić go - a nuż za rok będzie jeszcze lepszy i takie drobiazgi będą decydowały o tym gdzie przejdzie. Oferty będą wyrównane to powie "A tu Valencia mnie chciała już rok temu, im zależy więc bienvenida Ches".

4. los ches25.03.2011; 21:37
los chesNasz klub powinien być i wg mnie jest łakomym kąskiem dla ambitnych piłkarzy,obecnie przestajemy być tylko hiszpańskim klubem. Zatrudniamy coraz więcej obcokrajowców.
Może to recepta na lepsze wyniki?
Mieszanka kulturowa może nam dobrze wyjdzie?

Zgadza się ,mamy wielu zdolnych młodych w drugiej drużynie ale to nie znaczy, że osiągną taki poziom aby zasługiwać na pierwszy skład. Dlatego dobrze,że szukają w rodzimej lidze.
5. Venithil26.03.2011; 11:02
Mam wrażenie po prostu, że przy obecnym bogactwie środka pola (Topal, Tino, Albelda, Banega, Maduro, na wypożyczeniu Fernandes, na mediapunta jeszcze Isco i Chori, na wypożyczeniu Feghouli) ludzie dziwią się gdy słyszą że interesuje nas środkowy pomocnik.

Tym niemniej perspektywistycznych zawodników pod lupą nigdy za wiele.
6. El_Duderino26.03.2011; 11:09
El_DuderinoBaena to mediapunta.
7. Venithil26.03.2011; 11:38
No, tam zakup ma już większy sens przy założeniu, że Emery zostanie, a Chori wyleci.

Chociaż wciąż chciałbym częściej oglądać ustawienie z Albeldą/Topalem w duecie z Banegą (o ile będzie chociaż we względnej formie) na środku a Tino na mediapunta.

Tak czy inaczej przepraszam, jakoś nie znam zbytnio składu Espanyolu a artykuł sugerował że to CM (naszych mediapunta napisałem asekuracyjnie).
8. Ulesław26.03.2011; 11:43
UlesławNigdy nie widziałem, żeby Baena w Espanyolu biegał za napastnikiem. To raczej partner bardziej defensywnego Javiego Marqueza w środku pola. W Espanyolu za mediapuntę/wysuniętego rozgrywającego robi Verdu. A z całej trójki Baena wygląda najbardziej przeciętnie.
9. fischerVCF26.03.2011; 13:15
fischerVCFod tygodnia same spekulacje transferowe :)