VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Bez "7" na Levante i Deportivo

Zdzisław Lewicki, 09.01.2011; 00:40

Aduriz in, Joaquín out

Skrzydłowy Valencii Joaquín Sánchez nie wystąpi w dwóch najbliższych spotkaniach ligowych i ponadto zapłaci 600 euro - zawyrokował Komitet Rozgrywek. 29-latek otrzymał karę za naganne zachowanie po czwartkowym meczu Pucharu Króla z Villarrealem, przegranym przez jego drużynę 2:4

"Patrz na mnie, kiedy podaję ci rękę, ty idioto, bezwstydniku!" - grzmiał oburzony Joaquín Sánchez kierując rękę ku klatce piersiowej jednego z asystentów sędziego Ramíreza Domíngueza.

Kapitan Valencii szybko ochłonął i w towarzystwie delegata drużyny, Voro, udał się parę chwil później do pokoju arbitrów, by przeprosić za swój wybryk. Pomocnik nie uniknął kary - nie zagra w najbliższą niedzielę z Levante UD i w następną z Deportivo La Coruña - jednak wykazana skrucha ocaliła go od dłuższego odpoczynku. Według przepisów, Joaquín mógłby otrzymać karę od czterech do nawet dwunastu meczów zawieszenia.

To drugie z rzędu spotkanie, po którym zawodnik Valencii zostaje ukarany. W niedzielę podczas starcia z RCD Espanyolem Barcelona, Aritz Aduriz rzekomo uderzył łokciem w brzuch zawodnika rywali, Chicę. Komitet Rozgrywek przychylił się do opinii, jakoby decyzja sędziego była błędna, jednak utrzymał karę jednego spotkania przerwy za agresywną postawę wobec przeciwnika.

Kategoria: Ogólne | SD || NS skomentuj Skomentuj (4)

KOMENTARZE

1. Kristobal09.01.2011; 01:41
KristobalDecyzje tego organu to jawna kpina. Szkoda, że z taką żarliwością nie zabierają się za wyciąganie konsekwencji wobec arbitrów, którzy w mojej opinii stanowią najsłabszym elementem La Liga.
2. Marcel09.01.2011; 09:36
MarcelBadz co badz Joaquin pracowal na takie zawieszenie od kilku meczy. W ostatnich kolejkach caly czas kogos popychal, klepal w glowe czy tez targal za nos wiec moim zdaniem kara jak najbardziej zasluzona w jego przypadku. Nie zmienia to faktu, ze Aduriz i Albelda pauzowali za nic
3. Kristobal09.01.2011; 11:19
KristobalNie uważam zawieszenie Joaquina za niesprawiedliwe, bo taka kara mu się należała. Ale irytuje mnie, że nie traktuje się wszystkich jedną miarą.
4. pedro909.01.2011; 16:23
Fuh, tenże komitet anulował czerwoną kartkę dla Arbeloi i dlatego zagrał przeciw Levante. Dmyślasz się chyba dlaczego?