VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Klub chce odnowić kontrakt Albeldy

Piotr Marchewczyk, 12.12.2010; 18:07

Obydwie strony chcą szybkiej odnowy kontraktu

Valencia pragnie jak najszybciej załatwić sprawę nowego kontraktu dla weterana - Davida Albeldy. Sam piłkarz twierdzi, że nie przejmuje się tym tak bardzo, gdyż jest pewien, że zarówno on, jak i klub dojdą do konsensusu. Zarząd VCF twierdzi, że kontrakt powinien zostać odnowiony jeszcze przed końcem roku.

Jak dowiedziała się prasa, okazuje się, że "6" będzie w tym sezonie bardzo ważnym punktem Blanquinegros w środku pola. Poza wypożyczeniami do Villarealu David Albelda zawsze występował w barwach klubu z Walencji. Z tego właśnie powodu zawodnik bardzo mocno przywiązany jest do Nietoperzy i nie zamierza opuszczać drużyny.

"Jak uważasz Albelda?" - pytają się media. Piłkarz twierdzi, że to właśnie teraz jest najlepszy czas na odnowienie kontraktu. Jeżeli nie udałoby się to w tym momencie, David postawi sobie inne pytanie: "Czy nadaję się jeszcze do gry w piłkę?". Pomocnik ma już bowiem 33 lata, a oferta Valencii może być jego ostatnią szansą na kontynuacje kariery. Zawodnik nie przypuszcza także, aby mógł grać w piłkę z dala od swojego domu.

Nowy kontrakt miałby obowiązywać przez jeszcze jeden sezon, jednakże sam zawodnik miałby zarabiać mniej niż dotychczas. Piłkarz twierdzi, że nie jest to dla niego duży problem, gdyż nie boi się zmian, a i pieniądze nie są dla niego najważniejsze, gdyż chciałby zakończyć swoją karierę na wysokim poziomie, a ten sezon nie jest jego najlepszym. Uważa też, że nie ma lepszego miernika, który traktowałby o jego karierze niż końcowy wynik w tabeli BBVA.

Kategoria: Ogólne | Superdeporte skomentuj Skomentuj (7)

KOMENTARZE

1. los ches12.12.2010; 18:12
los chesPowoli trzeba o tym myśleć,zostało mu troche ponad pół roku kontraktu ,więc najwyższy czas. Ale żeby zarabiał mniej to się nie zgodzę. Ważny punkt zespołu i w tym sezonie również.
2. woker18212.12.2010; 18:34
woker182Albelda powinien jednak jeszcze trochę pograć. I wydaje mi się, że przynajmniej 2-3 lata może prezentować odpowiedni poziom. Co do zarobków, widocznie są bardzo wysokie, kontrakt zapewne podpisywany był sporo czasu temu, może nawet gdy Valencia jeszcze święciła sukcesy, dlatego też zarobki pewnie są wygórowane jak na dzisiejszą dyspozycję Davida. Jednak chyba nikt nie zaprzeczy, że jest on niezbędny dla naszego zespołu.
3. Dzidek12.12.2010; 18:47
DzidekCzerwiec 2007, odnowienie kontraktu do 2011 roku: Albelda: "W Valencii chcę grać do końca kariery".

Zarabia gdzieś w granicach 2,5-3mln euro za sezon, obok Joaquina, Vicente i del Horno najwięcej w kadrze. Zmieniła się polityka płacowa, więc pewnie będzie musiał pogodzić się z obniżką pensji. To + przedłużenie umowy o rok to chyba najlepsze rozwiązanie.
4. KilyVCF13.12.2010; 09:43
KilyVCFDavid powinien być przez ostatnie lata kariery kimś od zadań specjalnych, czyli rezerwowym, wchodzącym z ławki/ wpuszczanym na najtrudniejszych rywali. Rozsądnie gospodarować jego siłami.
Topal będzie godnym następcą w 1 jedenastce.

PS. Jak czytacie hiszpańskie fora to może zwróciliście uwagę -był tam na jednym z nich (nie pamiętam o które mi chodzi) gość swego czasu który w podpisie miał rysunek- wykres liczby minut na boisku Albeldy w sezonach w VCF, a pod nim chyba wykres liczby pkt zespołu na koniec sezonu. Zbieżność była niesamowita, oczywiście na plus Albeldy :)
5. staste7713.12.2010; 11:20
staste77Fajną ciekawostkę podałeś KilyVCF.
6. pedro913.12.2010; 12:08
Nie śledziłem statystyki, ale rzeczywiście przez długi czas brak Albeldy w składzie oznaczał porażkę. Valencia nie potrafiła grać bez niego jeszcze za Floresa. Potem jego brak był coraz mniej odczuwalny, chociaż do tej pory jest dobrym duchem drużyny i ważnym ogniwem.
Ma 33 lata - gra przyzwoicie, Senna 34, a Makelele (teraz PSG) 37. Więc może jeszcze pobiegać w barwach VCF.
7. Kewell13.12.2010; 16:23
Kewellpowinien zakończyć karierę w Valencii. Środek pola bez niego zawsze śmierdzi nutką niepewności