VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Dwa tygodnie odpoczynku dla Albeldy

Zdzisław Lewicki, 09.12.2010; 20:02

Echa starcia na Santiago Bernabéu

Były kapitan Nietoperzy otrzymał karę zawieszenia na dwa najbliższe spotkania ligowe - wynika z orzeczenia Komitetu Rozgrywek ligi hiszpańskiej. 33-latek został tym samym wykluczony z udziału w meczach z Osasuną i Realem Sociedad.

Organ administracji Liga BBVA przychylił się do prośby Valencii i anulował decyzję Péreza Lasy o pokazaniu drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartki Albeldzie w weekendowym spotkaniu z Realem Madryt. Wychowanek został jednak ukarany za zachowanie po odesłaniu do szatni, kiedy podważał decyzję sędziego.

Klub odwoła się od czerwonej kartki dla Albeldy

Kategoria: Ogólne | SuperDeporte skomentuj Skomentuj (5)

KOMENTARZE

1. pedro909.12.2010; 18:50
Navarro wróci na Osasunę, Albelda nie.
Stało się to, czego się spodziewałem - komisja sędziowska nałożyła na Albeldę karę zawieszenia na 2 mecze!!!!!!!, nie na 1.
Szczegóły będą na pewno w newsie na ten temat.
Przypomnę, że Ramos za swoje chuligańskie wyczyny dostał szlaban na 1 mecz.
Te hiszpańskie federacje piłkarskie i sędziowskie są nieuleczalnie chore i skorumpowane.
2. Kanius09.12.2010; 19:12
KaniusNo po tym co piszesz pedro to można stwierdzić, że nawet polski poziom sędziowania stoi na wyższym poziomie, choć to stwierdzenie jest bardzo ryzykowne.

Mimo, że nie jestem zwolennikiem szukania na siły sytuacji w której są faworyzowani Barca i Real, to jednak one same się nasuwają...
3. Venithil09.12.2010; 19:30
Zdecydowana większość w komisjach to pewnie Kastylijczycy zaś sędziowie w ogóle boją się gwizdać przeciwko Barcy, w końcu gra ona futbol z kosmosu a legalne odebranie piłki Messiemu jest niemożliwe.

Trochę to debilne - za dotknięcie piłki w gruncie rzeczy barkiem i dostanie drugiej żółtej kartki jest kara dwóch meczy, ale już za walnięcie współreprezentanta w twarz i brutalne faule jest tylko jeden mecz, pod warunkiem, że piłkarz występuje w "Królewskich" barwach.

Szlag by ich.


Btw. Czy jest szansa, że Topal wykuruje się na najblizszy mecz LM? Wprawdzie może tam zagrać kto inny np. Maduro, ale jednak biorąc pod uwagę hierarchię obrony jaka mi się prezentuje wśród naszych środkowych obrońców wolałbym, żeby to Topal grał w pomocy, a Maduro był dostępny jako stoper...
4. Dzidek09.12.2010; 20:09
DzidekKara niewspółmierna do przewinienia, nie ma jednak co liczyć na uczciwość. Wystarczy przypomnieć sobie zagrywki Ujfalusiego, Ramosa oraz Floresa i porównać kary.
5. pedro910.12.2010; 15:07
Wg przepisów kara za podważanie autorytetu sędziów i brak szacunku to zawieszenie na 2 lub 3 mecze. Lasa skrupulatnie umieścił w swoim pomeczowym raporcie opis zachowania Albeldy, który rzekomo dopuścił się strasznych czynów wypowiadając kilkakrotnie słowa: "jaką masz twarz, sędzio" i "szukaliście mnie". Do tego pozwolił sobie na wiele mówiące dotykanie ręką twarzy.
Jeśli dobrze pamiętam Negredo dostał taką samą karę za zbluzganie od ostatnich sędziego.