Mestalleta wciąż niepokonana

kamileqq87, 01.11.2010; 02:02

Mislata CF 1 - 3 Valencia CF Mestalla

Od zwycięstwa do zwycięstwa - tak w skrócie można opisać poczynania drużyny rezerw w obecnym sezonie. Zespół prowadzony przez Vicente Mira po raz szósty z rzędu sięgnął po komplet punktów, zachowując tym samym pozycję lidera VI grupy Tercera Division.

Po kolejne punkty ekipa Mestallety wybrała się do położonej nieopodal Valencii, małej miejscowości Mislata. Biorąc pod uwagę wyniki jakie osiągają obie drużyny w obecnym sezonie, można było się spodziewać jednostronnego spotkania. Prezentująca aktualnie wysoką oraz przede wszystkim wyrównaną formę drużyna Mestallety ani przez chwilę nie musiała drżeć o wynik spotkania, głównie dzięki młodym reprezentantom kraju.

Pierwsza bramka padła już w 5. minucie meczu, a jej strzelcem został Paco Alcácer. Gol w początkowej fazie spotkania sprawił, że drużyna mogła ze spokojem konstruować kolejne akcje. Jedną z nich, jeszcze przed przerwą wykorzystał Carles Gil, dzięki czemu Mestalleta schodziła do szatni z dwubramkowym prowadzeniem. Ekipa Vicente Mira nie zamierzała spoczywać na laurach, czego dowodem była bramka na 3-0, strzelona niespełna 120 sekund po rozpoczęciu drugiej połowy. Tym razem wygrywając rywalizację sam na sam z bramkarzem gospodarzy na listę strzelców wpisał się niezawodny Isco, dla którego była to już 7. bramka w sezonie. Honorową, jak się później okazało bramkę dla gospodarzy zdobył w 62. minucie, wprowadzony zaledwie 10. minut wcześniej Omar. Drużyna z Valencii utrzymała wynik do końca spotkania i mogła cieszyć się szóstą z rzędu wygraną.

Postawa drugiej drużyny niewątpliwie cieszy. Miejmy nadzieję, że tym razem to starsi koledzy wezmą z nich przykład, odbudowując i co najważniejsze utrzymując stabilną formę.

Raport:

Mislata CF: Nacho, Sanabria, Burgos, Rúe, Soler, Gil (Omar, min. 52), Santafé (Alberto, min. 52), Civera, Salas, Chus (Fortuny, min. 73), Juanito.

Valencia CF – Mestalla: Saúl, Ximo Navarro (Tomás, min. 78), Borja, Nacho Porcar, David Fornies (Robert, min. 21), Carles Salvador, Portu, Montoro (Borja Granero, min. 50), Carles Gil, Isco, Paco Alcácer.

Bramki: 0-1 Paco Alcácer (min. 5), 0-2 Carles Gil (min. 33), 0-3 Isco (min. 47), 1-3 Omar (min. 62).

Arbiter: Alberto Salazar López de la Oliva (Sanabria) ukarał żółtą kartką Gila i Salasa (Mislata) oraz Borje i Davida Forniesa (Mestalleta).