sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Prezentacja Tino Costy

Miasto Sztuki i Nauki w Walencji, a konkretniej muzeum Księcia Filipa, było sceną, na której po raz pierwszy w koszulce z nietoperzem na piersi pokazał się Alberto Costa. Argentyńczyk podpisał czteroletnią umowę, w czasie której postara się podołać trudnemu zadaniu zastąpienia Rubéna Baraji.

Dla mnie to spore wyróżnienie, oznaka prestiżu, że ktoś identyfikuje moje przyjście z zastąpieniem Baraji. Postaram się zrobić to jak najlepiej.

Marzyłem o przybyciu do Hiszpanii, to tutaj grają najlepsi Argentyńczycy. Jestem bardzo zadowolony z transferu do Valencii i nie mogę się doczekać, aż zaczną się rozgrywki.

Tino powiedział, że wylądował w wielkiej europejskiej drużynie, której kibicował od czasów chłopięcych. Jego ambicją jest ciągły rozwój.

25-latek zdaje sobie sprawę ze nieuniknionych zmian, jakie zajdą w zespole wraz z odejściem dwójki najbardziej rozpoznawalnych piłkarzy.

Taki jest futbol, jedni odchodzą, a inni przychodzą. Silva i Villa to zawodnicy nietuzinkowi, na światowym poziomie, ale w tej kadrze sa inni wspaniali piłkarze. Postaramy się sięgnąć maksimum na każdym froncie.

Argentyńczyk stronił od opisu swoich zalet. Nie chce również porównań z Éverem Banegą.

Nie lubię mówić o sobie, zostawiam to wam. Nie będziemy rywalizować (z Banegą), będziemy razem trenować i pracować nad sobą. Sztab szkoleniowy będzie decydował, kto zasłuży na grę. Zagra najlepszy.

Były zawodnik francuskiego Montpellier nie omieszkał pogratulować Hiszpanom tryumfu nad Niemcami. Fakt ten podkreślił również w swoim przemówieniu prezydent Valencii. Winszujemy wszystkim, to ważny dzień, bowiem Hiszpania awansowała do finału. Gratuluję selekcjonerowi, naszym piłkarzom i Pedro Cortésowi, który również miał udział w tym sukcesie.

Fotografie: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Dossier [.pdf]

Kadra 2010/2011

Transfery 2010/2011

Kategoria: Ogólne | Superdeporte skomentuj Skomentuj (5)

KOMENTARZE

1. velk08.07.2010; 16:31
Fajnie że, ALE nie do końca jest taki fantastyczny :D Póki był jego profil na stronce Montpellieru to w rubryce "klub marzeń" miał napisane Real Madryt :p Dziwne by kibicować Valencii a chcieć grac dla Realu. Może to wszystko na odwrót miało być? Kibicował Realowi a chciał grać w Vcf? :D
2. Dzidek08.07.2010; 16:36
DzidekBył już taki jeden podobny: Link ;]
3. velk08.07.2010; 16:41
To jak Dzidek? Przewidujemy, że za 2-3, góra 4 lata będzie odchodził do Realu za gigantyczną kwotę? :D (Oby w sumie :P)
4. Dzidek08.07.2010; 17:00
DzidekNa razie wystarczy, że Villa przeszedł do Barcelony, która miała 28 punktów przewagi w lidze. Jeśli miałby się sprawdzić i zostać sprzedany, niech odchodzi do MC albo Juventusu. :)
5. KilyVCF08.07.2010; 17:49
KilyVCFMożna zgłupieć...
porównania z Banegą,
przychodzi za Silvę,
następca Baraji ... :)
szkoda, że nie jeszcze
naturalne przedłużenie Villi !

A co do Evera mam nadzieję że z początkiem sezonu a najpóźniej w zimie
podpiszą z nim nową umowę, bo obecna się kończy za dwa lata ...