sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Chori i Bruno wracają do treningów

Ulesław, 26.03.2010; 10:38

Zastąpią kontuzjowanych Villę i Miguela

Bez Miguela i Davida Villi będzie musiała radzić sobie Valencia w niedzielnym, wyjazdowym meczu z Realem Zaragoza. Emery będzie jednak miał ich kim zastąpić - do normalnych treningów wrócili wczoraj Bruno oraz Chori Dominguez.

Noc po zwycięskim meczu z Malagą David Villa spędził w szpitalu na obserwacji, z powodu urazu głowy, jakiego nabawił się walcząc w drugiej połowie z dwójką obrońców rywali. El Guaje ukończył spotkanie, ale niedługo po meczu zaczął odczuwać zawroty głowy i cierpiał na wymioty. Według doktora Candela, David Villa będzie pauzował maksymalnie cztery dni.

Miguel Brito już w 13 minucie spotkania z Malagą upadł na murawę i został zmieniony przez Angela Dealberta. Portugalczyk przejdzie dziś badania rezonansem magnetycznym, które wykażą dokładny czas absencji prawego defensora.

Dobrą wiadomością jest wyleczenie urazów przez Bruno i Choriego, którzy prawdopodobnie będą mogli zastąpić Villę i Miguela. Jeśli w ostatniej chwili nie zdarzy się nic nieoczekiwanego, obydwaj będą mogli zagrać - zapewniał doktor Candel.

Poza drużyną trenowali Carlos Marchena i David Albelda - obydwaj kontynuują proces rekonwalescencji w Ciudad Deportiva. Na wczorajszym treningu przeprowadzili serię krótkich biegów.

Kategoria: Raporty Medyczne | valenciacf.com | Las Provincias skomentuj Skomentuj (8)

KOMENTARZE

1. wk26.03.2010; 12:37
wkCzyli mamy zastępstwo dla Villi i Miguela, ale teraz możemy miec problem z obsadzeniem pozycji "mediapunty". Silva wycofał się z treningu, przez odczuwany dyskonfort.
2. zając43526.03.2010; 12:43
zając435Ważne, że Chori wraca, a Villa niedługo zagra.
3. Jarunio26.03.2010; 12:49
JarunioJesli mamy tzw. zamiennikow to dobrze ze nastapilo to teraz a nie przed tymi ciezkymi meczami. Akurat sobie chlopak odpocznie pare dni i bedzie gotow na reszte sezonu! Uwazam ze Real Saragossa nie jest jakims specjalnie wymagajacym rywalem i powinnismy na gladko wywiezc w sobote 3pkt. Z takimi rywalami nie ma sie co oszukiwac trzeba zbierac komplet punktow jesli mamy grac w LM i byc szanowani w Europie! xD
4. robert31326.03.2010; 14:25
robert313"Jeśli w ostatnich chwili nie zdarzy się nic nieoczekiwanego, obydwaj będą mogli zagrać"

Ostatnio sporo tych "nieoczekiwanych" zdarzeń..
Co chwilę uraz, czy to w meczu, czy na treningu. Rozumiem, że urazu podczas meczu nie można przewidzieć, ale częstotliwość urazów "w ogóle" jest chyba za wysoka.
Albo to kruche chłopaki, albo służby medyczne coś zawalają. Jeśli to drugie (do czego bym się skłaniał), to nie jest to powód do dumy...

Dominguez do pierwszego składu na Saragosse.
5. pedro926.03.2010; 14:55
Uważam zupełnie inaczej. Akurat Saragossa jest wystarczająco wymagającym rywalem, żeby dać radę przetrzebionej kadrowo Valencii. Brakuje 6 piłkarzy z podstawowego składu. Do grona ofiar dołączył Miguel, który odpocznie przez 1 miesiąc!!!!
Trudno zaliczyć Choriego i Bruno do absolutnie zdrowych piłkarzy, a do tego Silva i Alba mają dolegliwości. Kadrowo w VCF jest dramat - oby nie było gorzej. Kalendarz rozgrywek (La Liga + LE) jest wyniszczający, poza tym za mało było rotacji w składzie i sądzę, że to są główne powody fali kontuzji.
6. staste7726.03.2010; 16:17
staste77Saragoss sprawiła problemy na swoim stadionie mocnym drużynom, więc wygląda na to, że i w przypadku VCF nie będzie inaczej.
To prawda: Emery nie stosował umiejętnie rotacji i prawdopodobnie teraz są tego skutki.
7. canizares26.03.2010; 17:10
canizaresJa również uważam że to jest Emerego wina. W jakim klubie gra się tylko tą samą 11? Chyba tylko w słabej lidze polskiej gdzie jest mało meczy do zagrania. Ja również jak Emery nie lubię gdy w klubie jest kadra o ilości 30 zawodników. Obecnie ma 26-27 co uważam że jest wystarczającą ilością. Ale należy tak rozplanować mecze aby dać każdemu szansę i aby każdy miał trochę odpoczynku.Kto widział żeby w prawie w każdym meczu ligowym i wielu w LE Villa grał prawie pełne lub pełne 90minut. A później że taki Żigic gra słabo jak David jest kontuzjowany tak samo Fernandes czy Maduro
8. pedro926.03.2010; 23:45
Z drugiej strony Emery nie bez racji twierdzi, że najbardziej eksploatowani piłkarze - Villa, Silva i Mata nie mają żadnych kontuzji mięśniowych i apeluje do Candela o autokrytykę...