sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

VCF zawita do Azji, Europy i Ameryki

Dzidek, 17.03.2010; 17:13

Klub i Fundacja otworzą szkółkę w Japonii

W cieniu Las Fallas i rywalizacji w Lidze Europy, włodarze klubu z Valencii wyjawili plany ekspansji na rynki innych kontynentów.

W japońskim Kobe powstanie niebawem pierwsza szkółka przyszłych Nietoperzy poza Hiszpanią. Otwarcie szkółki, która ma zajmować się wychowywaniem 120 zawodników, nastąpi 10 maja bieżącego roku. Ponadto, klub zamierza organizować kampusy w Kingston (Jamajka), Glasgow (Szkocja) i Cardiff (Walia).

Poza Hiszpanią, Valencia jest rozpoznawana jako jeden z największych europejskich klubów - przekonywał na konferencji prasowej Juan Pablo Molinero, dyrektor ds. marketingu, który po tych słowach przeszedł do prezentacji planów dla pierwszej drużyny na tegoroczne lato.

W ramach przygotowań do sezonu 2010/2011, zespół ze stolicy Lewantu zagra z trzema przedstawicielami MLS. Będą to:

  • Philadelphia Union (31 lipca)

  • New England Revolution (3 sierpnia)

  • DC United (7 i 8 sierpnia)

Kampus w Kingston odbędzie się w dniach 28 marca – 2 kwietnia. Zaproszono 100 piłkarzy w wieku od ośmiu do osiemnastu lat i 30 szkoleniowców. Valencia chce zorganizować trzy takie kampusy, po ostatnim inicjatywa ma przerodzić się w stałą szkółkę młodzieży.

II Kampusy w Szkocji i Walii zgromadzą 400 zawodników w wieku od dwunastu do osiemnastu lat. Data rozpoczęcia: 24 lipca, zakończenie nastąpi dwa tygodnie później.

Ciekawostka:

Dzięki firmie odzieżowej Kappa, oficjalne ubrania mogą być sprzedawane w 3000 sklepach w Chinach.

Kategoria: Ogólne | Valenciacf.com skomentuj Skomentuj (1)

KOMENTARZE

1. Krzysiek17.03.2010; 18:48
KrzysiekFajna inicjatywa.Mam nadzieję,że w przyszłości taka ilość szkółek piłkarskich przyniesie klubowi korzyść w postaci nowych dobrych zawodników.