Wreszcie wygrana!

Zibi, 31.01.2010; 19:16

Wiktoria Mestallety nad Sabadell

Spotkanie brzydkie, ale zwycięskie. Tak najkrócej można podsumować wczorajszą wygraną młodych „Nietoperzy” z 10 ekipą ligi. Rozgrywany na Mini Estadi w Paternie w sobotni wieczór mecz zakończył się zdecydowanym zwycięstwem gospodarzy, choć po pierwszej połowie nic na to nie wskazywało.

Osłabiona brakiem Alexandra Olsena Valencia CF-Mestalla podejmowała ostatnio zwycięski zespół Sabadell, który w ubiegły weekend w ramach 22 kolejki Segunda División B pokonał Terrassę 2:0. Norweg doznał kontuzji w meczu z Sant Andreu, która wykluczy go z gry przez co najmniej 3 tygodnie. Mimo tego, faworytami wciąż pozostawali Blanquinegros.

Od pierwszych minut grę obu zespołów cechowała chaotyczność, niedokładność w inicjowaniu akcji oraz zbytnia nerwowość w poczynaniach piłkarzy, co nie dodawało spotkaniu nadzwyczajnego uroku. Szarpane ataki nie przynosiły skutku także w postaci bramek. Żadna ze stron nie potrafiła przeforsować szyków defensywnych przeciwnika, dlatego ta część gry zakończyła się bezbramkowym remisem.

Tuż po wznowieniu zawodów mecz się trochę ożywił. Ekipa Óscara Fernándeza tak jak oczekiwano zaczęła śmielej napierać na bramkę rywali, co opłaciło się już w 48 minucie. Wtedy to fantastycznym uderzeniem Miñano zmusił do kapitulacji De Navasa. Gol dodał jeszcze większej ochoty do gry „Nietoperzom”. Nie minęło 10 minut, a prowadzenie udało się podwyższyć. Naprzeciwko bramkarza Sabadell stanął Rubén, który z przyjemnością wpakował futbolówkę do siatki. W 83 minucie wygraną przypieczętował kapitan Los Ches, Carles. Obrońca pobiegł pod pole karne rywali i wykorzystał rzut rożny wykonywany przez Ximo Fornera. Przed końcowym gwizdkiem świetnej sytuacji nie wykorzystali jeszcze Timor razem z Míchelem.

Za tydzień bardzo ważna konfrontacja ze sklasyfikowanym na 13 pozycji UD Logroñés.

Drugi mecz rozegrał nowy nabytek VCF, portero Dani Hernández. 25-latek został wypożyczony z występującej w Liga Adelante SD Huesca.

Raport:

Valencia CF – Mestalla 3: Dani Hernández, Joel, Víctor, Héctor Verdés, Carles, Timor, Cases, Miñano (Ximo Forner, min. 79), Rubén (Quique Tortosa, min. 73), Míchel e Isco (Dani Galán, min. 86).

C.E.Sabadell 0: De Navas, Chapi, Bermudo, Pelegrí (Blas, min. 61), Agustín, Robles, Roberto (Puigdollers, min. 70), Castell, Arnal, Axel (Enero, min. 67) y Fran.

Gole: 1-0 Miñano (min. 48), 2-0 Rubén (min. 56), Carles (min. 83)

Arbiter: Gordillo Aguilar (kolegium na Balearach) ukarał Timora oraz De Navasa, Pelegríego, Agustína, Roberto, Axela.

Incydenty: Kolejka 23ª Segunda División ‘B’, grupo III. Na trybunie honorowej Mini Estadi zasiedli delegat społeczny drugiej ekipy, Salvador Gomar, dyrektor sportowy, Fernando Gómez Colomer. Oprócz tego sekretarz techniczny Braulio, odpowiedzialny za Miasteczko Sportu Martín Vila czy Javier Cabello, dyrektor szkółki piłkarskiej w Paternie. Poza tym na meczu pojawił się zawodnik pierwszej drużyny Valencii CF, Jordi Alba.

Fotografie: 1, 2, 3, 4, 5, 6