Mestalleta bije lidera!

Zibi, 04.12.2009; 22:56

Cóż za powrót Míchela!

Piłka nożna jest nieprzewidywalna. Jeszcze tydzień temu podopieczni Óscara Fernándeza znajdowali się na samym dnie tabeli, a w ostatnią niedzielę w 15 kolejce nieoczekiwanie pokonali na wyjeździe pierwszą drużynę Segunda División B Grupo III.

Balearczycy przed starciem mogli pochwalić się zdobyczą 32 punktów i mianem ekipy niepokonanej na własnym boisku. Zupełnie w innych nastrojach byli tymczasem „Nietoperze”, którzy zajmowali ostatnią pozycję w lidze.

Bezdyskusyjnym faworytem mieli być gospodarze, ale wspaniałe spotkanie rozegrali ich przeciwnicy. Sprawiedliwości stało się zadość, drużyna Fernándeza nareszcie zwyciężyła i dopisała niezwykle cenne trzy punkty.

Kluczem do zwycięstwa okazał się Míchel Herrero. Przesunięty przez szkoleniowców do drugiej drużyny piłkarz za wszelką cenę pragnie udowodnić swoją przydatność. Jak na razie, w każdym ze spotkań, w których uczestniczył zaprezentował się wyśmienicie. Na Majorce również nie zawiódł i dołożył od siebie dwa gole.

Valencia rozpoczęła od mocnego uderzenia. Już w 2 minucie bramkę prowadzenie objęła Mestalleta, kiedy Míchel fantastycznym strzałem zza pola karnego pokonał bramkarza gospodarzy. Chwilę później na błędzie defensorów Mallorca B skorzystał Timor, który 13 minucie podwyższył na 2-0. Dobiegła 18 minuta meczu, a Los Ches dołożyli kolejnego gola. Autorem trzeciej bramki został Míchel, wspaniale ograwszy w polu karnym obrońcę i celnym strzałem umieściwszy piłkę w siatce. Kibice zgromadzeni na Estadio Son Bibiloni przecierali oczy ze zdumienia, nie dowierzając, że ostatnia drużyna ligi gromi ich ulubieńców.

Na drugą połowę zawodnicy Mallorci wyszli wyjątkowo zmobilizowani i żądni rewanżu za pierwszą część gry, jednak świetnie spisywali się obrońcy Mestallety (wzmocni ich w letnim okienku Héctor Verdés). Tylko raz, w 69 minucie dali się zaskoczyć, gdy w pole karne przedostał Pereira i sprytnym strzałem pokonał Salvę. Do końca spotkania nic już się nie zmieniło. „Nietoperze” dzielnie dotrwali do ostatniego gwizdka sędziego, dzięki czemu wywożą z trudnego terenu komplet punktów. Drugi w bieżącym sezonie.

Składy:

RCD Mallorca B - 1. Nauzet, Navarro, Martí, Bonnin, Soria, López, Michael (García 84'), Tomás, Ignacio, Enrich (Hernández 46'), Daniel

Valencia Mestalla - 3. Salva, Joel, Víctor Fernández, Borja, Carles, Miñano, Olcina (Isco 78'), Timor, Paco Alcacer (Morgado 89'), Míchel y Riau (Cases 72')

Gole: 0-1 Míchel (min. 2); 0-2 Timor (min. 13); 0-3 Míchel (min. 18); 1-3 Pereira (min. 69)