To było… (nie) do przewidzenia

Ostatni remis miał być punktem zwrotnym w kampanii 2009/10 dla drugiej ekipy VCF. Niestety, życzenia wszystkich sympatyków młodych „Nietoperzy” okazały się złudne, bowiem przegrali oni z zespołem zamykającym ligową stawkę 1:2.

Katalończycy nie dali wyrwać sobie cennych punktów i mimo tego, że to Valencianistas jako pierwsi objęli prowadzenie, ostatecznie wygrali dość wyrównany pojedynek.

Olímpic Terrassa niespodziewanie zaprezentowała się nader dobrze. Gospodarze uniemożliwili naszym zawodnikom szybką, kombinacyjną grę, stawiając na żelazny środek i silnych defensorów. Taka taktyka znacznie uprzykrzyła życie filigranowym piłkarzom VCF-Mestalla. Nie można jednak powiedzieć, że całkowicie ograniczyło ich w ofensywie, bowiem w 57. minucie wyszli na prowadzenie po dwójkowej akcji Riau z Paco Alcácarem. Ten ostatni, pojawiwszy się na boisku zaledwie minutę wcześniej, wykończył sytuację celnym strzałem do bramki rywali. Lada moment sytuacja uległa pogorszeniu, gdyż za drugą żółtą kartkę z murawy do szatni odesłany został Sergio. W 74 minucie składną akcję przeprowadzili piłkarze Terrassy i szczęśliwie zakończyła się ona powodzeniem, kiedy do siatki Salvy piłkę skierował świetnie dysponowany tego dnia Florián. Właśnie on stał się bohaterem gospodarzy, gdy w 86 minucie zdołał po raz drugi pokonać bramkarza Mestallety. Podopieczni Óscara Fernándeza nie zdążyli już odrobić strat, wobec czego przesuwają się na ostatnią lokatę w tabeli. Chyba nikt nie ma już wątpliwości, że zadanie „wygrzebania” Mestallety ze strefy spadkowej będzie niezwykle trudne do wykonania.

Raport:

Terrassa 2: Miguel Ángel, Óscar Sierra (Ettien, min 85), Zou (Joshua, min, 60), Canet, David, Florián, Iván, Heredia, Daniel, Jacob (José Ramón, min. 80), Ramírez.

Valencia CF – Mestalla 1: Salva, Joel, Sergio Rodríguez, Borja, Arturo, Carles, Cases, Miñano (Timor, min. 80), Olsen ( Paco Alcácer min. 56), Isco (Olcina, min. 69) i Riau.

Gole: 0-1, Paco Alacer, min. 57. 1-1, Florián, min. 74. 2-1 Florián, min. 86.

Arbiter: Adrián José Suárez Betancor ukarał Ramireza, Zou, Oscara Sierrę, Davida oraz Ivána z ekipy gospodarzy, zaś z gości za dwie żółte kartki wyrzucił Sergio, a oprócz tego upomniał Casesa i Olsena.