Mestalleta przegrywa z Gramenet 1:3

Zibi, 16.10.2009; 20:24

Piłkarze drugiej drużyny „Nietoperzy” kolejny raz wrócili z wyjazdowego meczu na tarczy. Tym razem nie powiodła się wycieczka do Katalonii, gdzie w małej miejscowości Gramenet młodzi Valencianistas ulegli gospodarzom.

Honorowe trafienie w ostatnich minutach meczu zaliczył Alexander Olsen, który może na swoje konto dopisać kolejną, szóstą w tym sezonie bramkę.

Od samego początku do ataków rzucili się zawodnicy Gramenet, którzy tak samo jak VCF potrzebują punktów. Bardzo groźny duet napastników Héctor-Aarón znacznie utrudniał pracę naszym obrońcom. W 28 minucie na prowadzenie za sprawą pięknego uderzenia tego pierwszego wyszła ekipa gospodarzy. Stracona bramka jeszcze bardziej zmotywowała piłkarzy Mestallety, którzy z całych sił dążyli do wyrównania, ale ich ataki albo rozbijane były przez blok defensorów, albo nie powodziły się, bo na drodze stawał bramkarz „Grama”.

Po przerwie gra się znów wyrównała. Przyjezdnym nie udawało się z taką samą łatwością spychać lokalnych zawodników do obrony, dlatego swojej szansy szukali na przykład w stałych fragmentach gry. I te jednak nie przyniosły pożądanego wyrównania. Po cudownym strzale z blisko 35 metrów Aaróna z 64 minuty, który okazał się nie do wybronienia dla Salvy, było już po wszystkim. „Nietoperze” nie podnieśli się z kolan, a zamiast prób odwrócenia losów meczu widzieliśmy ładnie wyprowadzoną kontrę gospodarzy z 88 minuty wykończoną przez Pedro. W 91 honor VCF-Mestalla uratował gol Olsena.

Raport:

UDA Gramenet 3: M. Ramos, Toni Lao, Rubén, Jorge, Rezzónico, Raúl, Joaquín, Alfaro (PIti), R. Rodríguez (Expósito), Aarón y H. Zaragoza (Pedro).

Valencia CF – Mestalla 1: Salva, Lillo, Sergio Rodríguez, Antonio, Borja, Carles (Miñano), Kike Tortosa (Cases), Timor,Olsen, Isco (Rubén) y Riau.

Sędzia: Gordillo Aguilar (z Balearów) ukarał z lokalnego zespołu Raúla i Jorge, a z drużyny gości Carlesa, Rubéna oraz Riau.

Gole: 1-0, H. Zaragoza (28’). 2-0, Aarón (64’). 3-0, Pedro (88’). 3-1, Olsen (91’).

Blanquinegros zajmują aktualnie 18, spadkowe miejsce z dorobkiem zaledwie 4 oczek w 8 potyczkach. W najbliższej kolejce przyjdzie im się mierzyć z odrobinę lepiej sklasyfikowanym Espanyolem B. Mecz odbędzie się jutro o godzinie 18.00.

Kategoria: Ogólne | valenciacf.com skomentuj Skomentuj (1)