sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Real Saragossa zainteresowany Miku

Ediss, 16.09.2009; 11:06

Choć okno transferowe uległo zamknięciu już ponad dwa tygodnie temu, spekulacje dotyczące graczy Valencii nie ustają. Tym razem – jak donosi prasa – przedmiotem westchnień innych klubów został... Miku, łączony z Realem Saragossa.

Klub z Aragonii, po tym jak poważnego urazu kolana doznał Ikechukwu Uche (według wstępnej prognozy nie zagra przez osiem miesięcy) rozpoczął intensywne poszukiwania napastnika będącego w stanie zastąpić Nigeryjczyka. Zdaniem szkoleniowca Saragossy, Marcelino Garcii Torala idealnym kandydatem do wypełnienia luki po Uche byłby właśnie dysponujący węgierskim paszportem, Miku. Wenezuelczyk miałby dołączyć do Saragossy na zasadzie wypożyczenia, jednak w zależności od sytuacji strony były gotowe zgodzić się na transfer definitywny.

Oba kluby oficjalnie kontaktowały się już w sprawie transferu, jednak po zapoznaniu się z sytuacją, zdecydowane veto postawił Unai Emery, który nie wyraził zgody na odejście Miku. Szkoleniowiec swoją decyzję argumentował faktem, iż w przypadku wyczerpującego sezonu, który czeka zawodników Valencii (Los Ches rywalizują w Primera División, Copa del Rey oraz Lidze Europejskiej - przyp. red.), nieodzowna będzie rotacja w składzie, dlatego nie chce ograniczać sobie alternatywnych rozwiązań. Emery zapewnił także, że Miku częściej niż do tej pory będzie pojawiał się na placu gry.

Zainteresowanie Realu Saragossa usługami Miku, nie jest pierwszym tego lata. Wcześniej o młodego gracza pytały już Valladolid, Getafe i Malaga, lecz wszyscy zainteresowani usłyszeli zdecydowane „nie”.

Kategoria: Transfery | SuperDeporte skomentuj Skomentuj (9)

KOMENTARZE

1. fundmental16.09.2009; 12:13
no proszę...3 bramki strzelone Norwegom i 2 w eliminacjach w barwach Wenezueli procentują.
Saragossę lubię bardzo i cieszy mnie fakt dobrej współpracy z VCF.
Miku ma węgierski paszport??? cwaniaczek, może teraz bez ciśnień występować na boiskach UE. dobrze.
!AmunT!
2. staste7716.09.2009; 12:27
staste77Słuszna decyzja trenera. Przy obecnej dyspozycji Miku nie powinniśmy się jego pozbywać.
3. zając43516.09.2009; 15:26
zając435Saragossa niech spada. Miku zostaje na Mestalla.
4. LSW16.09.2009; 17:13
LSWPogra sobie rok w VCF i wtedy będzie wiadomo czy warto się pozbyć czy zostawić. Głupotą byłoby wypożyczyć go teraz.
5. Nevan16.09.2009; 18:02
NevanWiecie co? Szkoda mi Saragossy. Kupili Uche z Getafe a ziomek pewno nie zagra przez cały sezon.
6. Algir16.09.2009; 20:23
Chęć pozbycia sie Miku przypomina działania Atletico (Heitinga)- tam nie było czasu na sprowadzenie zastępcy, w Valencii nie ma kasy... Powinien dostać swoją szansę (coś tam strzelał w Segunda)
7. wk16.09.2009; 20:35
wkCzy przypadkiem nie powinno być "Real Saragossa zainteresowana Miku"? Jeżeli chodzi o sam Real, to zgadzam się co do słowa "zainteresowany".

A co do newsa, to chyba wypożyczenie nie wchodzi w grę. Także transfer definitywny. Chłopak ma chyba 24 latka, więc na żadne "ogrywanie" niema mowy. Tym bardziej, że VCF liczy tylko 4 napastników, z czego Mata gra raczej na skrzydle.
8. wk16.09.2009; 22:19
wkZGZ podobno jest też zainteresowana innym zawodnikiem Ches, a mianowicie Zigiciem. A transfer nie musi czekać do zimowego okienka transferowego. wszystko zależy od decyzji komisji, która w ciągu 20 dni musi otrzymać dokumentację medyczną kontuzjowanego zawodnika. Jeżeli odpowiedź będzie pozytywna, Saragossa będzie miała 15 dni na zakup nowego napastnika.
9. Jacek17.09.2009; 07:51
JacekNieeeee Miku jest nam potrzebny,niech będzie na wypożyczeniu jakoś sobie poradzimy tylko Zigiciem i Villą...Ale on jest lepszy niż Zigic.