sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Prawy defensor Valencii, Bruno Saltor, opowiedział o pierwszych doznaniach związanych ze zmianą swej dotychczasowej pozycji podczas ostatnich meczów. Piłkarz apeluje o motywację oraz zachęca, by pójść śladem, jaki wyznaczono sobie spotkaniem z Sevillą.

29-latek zdradza, że wielką niespodzianką okazały się dla niego występy w pierwszej jedenastce po lewej stronie linii obrony.

„Nie liczyłem na grę przeciwko Sevilli na lewej stronie defensywy, dlatego że był to pierwszy raz, kiedy ustawiono mnie w taki sposób w oficjalnym spotkaniu. Oddaję się jednak do dyspozycji trenera i staram się grać jak najlepiej dla drużyny”.

„To jasne, że czuję się trochę nieswojo na tej pozycji, lecz jest to spowodowane tym, dotąd występowałem tylko na prawej flance. Wszyscy zawodnicy w każdym momencie są do dyspozycji szkoleniowca oraz drużyny, tak samo ja, dlatego, gdy wychodzę na boisko daję z siebie wszystko” – podkreśla.

Hiszpan poruszył także temat swego byłego pracodawcy – Almeríi: „to mniejsza ekipa, różniąca się prawie pod każdym względem z Valencią”.

Po tak udanym starcie ligi, zwycięstwie przeciwko konkurentowi o najwyższe lokaty Hiszpan nie może doczekać się powrotu na boiska La Liga i jak najszybciej pragnie wznowić rywalizację.

„Po tak dobrym początku mieliśmy dwa tygodnie przerwy, aby w spokoju przygotować się na następny mecz. Valladolid jest bardzo wymagającym rywalem, lecz jesteśmy pełni nadziei na odnoszenie kolejnych zwycięstw” – oświadczył.

Nabytek „Nietoperzy” w letnim okienku transferowym już wcześniej współpracował z obecnym trenerem Valencii. Bruno twierdzi, że Emery nie zmienił aż tak bardzo sposobu pracy od tamtej chwili. – „Dynamika pracy jest mniej więcej taka sama, posiada swoje własne metody, koncepcje, wciąż lubi trenować i się rozwijać. W większości jest bardzo podobnie, chociaż niektóre aspekty traktuje teraz inaczej. Nadal , a może jeszcze bardziej, ceni za to przygotowanie mentalne piłkarzy, zdrowy tryb życia i można powiedzieć, że przekazuje niemal te same wytyczne”.

Boczny obrońca pochwalił pracę, jaką wykonuje dla drużyny trener odpowiedzialny za przygotowanie fizyczne zawodników, Paco Ayestarán. Znajduje wiele różnić w porównaniu z tym, czego doświadczył reprezentując barwy swego poprzedniego klubu. – „Praca, którą wykonuje razem z nami Ayestarán jest w moim odczuciu bardzo dobra. Wprowadził pewne innowacje, przeprowadza specyficzne ćwiczenia na siłowni, poza tym rozmawia z nami o zdrowym odżywianiu, przez co niektóre rzeczy są nam niedozwolone. Poczuliśmy już różnicę”.

Kategoria: Wywiady | Marca skomentuj Skomentuj (2)

KOMENTARZE

1. zając43511.09.2009; 14:35
zając435Na razie Mathieu gra poniżej oczekiwań, a Bruno dobrze na lewej stronie defensywy. Ciekawe jak będzie wyglądała obrona kiedy Mathieu zacznie grać lepiej?
2. Jacek11.09.2009; 18:42
JacekJak oglądałem ten mecz z Sevillą to wg mnie oboje się nie popisali...