sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Piłka nożna tak jak inne dyscypliny sportowe nie istniałaby bez współzawodnictwa. W sporcie zawsze przydaje się odrobina zdrowej rywalizacji, która mobilizuje drużyny do walki, dodaje smaczku każdemu spotkaniu, szczypty pozytywnych, jak i tych negatywnych emocji. W stolicy Lewantu istnieją dwie uznane drużyny, przy każdej sposobności zaciekle broniące tytułu panującego w mieście. Grajmy więc z duchem fair play, reprezentujmy nasz region w każdych rozgrywkach i życzmy sobie szczęścia – apelują hiszpańskie serwisy obu zespołów. Dzisiaj, dnia 9 września 2009 roku, z okazji okrągłej rocznicy 100-lecia istnienia klubu Levante Unión Deportiva (valenciano Levante Unió Esportiva) życzymy wszystkiego najlepszego, powodzenia w drugoligowych rozgrywkach i powrotu na najwyższy szczebel, do Primera División!

To w naszym kibicowskim interesie leży, aby utrzymywać między sobą, jako sąsiedzi, dobre relacje. Łączy nas przecież jedno hobby, ta sama pasja, wobec tego powinniśmy się dogadywać. Owszem, określenia takie jak „wróg piłkarski” są w dzisiejszych czasach nieodzowne, ale chciejmy połączyć wszystkich kibiców, nawiążmy nić porozumienia, więź koleżeństwa. W dniu Waszego stulecia życzymy wspaniałego, a przede wszystkim udanego sezonu w drugiej lidze oraz oczywiście awansu do pierwszej klasy rozgrywek.

Chcemy powrotu derbów Valencii! ¡Felicidades, granotas!

Treść oficjalnego komunikatu:

Valencia Club de Fútbol gratuluje Lavente Unión Deportiva i jego kibicom obchodów stulecia istnienia klubu, którego uroczystość odbędzie się dzisiaj, w środę 9 września 2009 roku. Prezydent Valencii CF, Manuel Llorente, pragnie podkreślić „znakomite relacje”, jakie łączą oba kluby, co nadal będzie z obu stron kultywowane. Nasz klub składa serdeczne życzenia z okazji tej historycznej, pamiątkowej uroczystości, winszuje spełnienia marzeń tak na równi sportowej, jak i instytucjonalnej.

Kategoria: Ogólne | ElValencianista.com / ValenciaCF.com skomentuj Skomentuj (3)

KOMENTARZE

1. Fuh09.09.2009; 23:50
FuhZibi to jest jednak Ziom! Wpada z nienacka wieczorkiem i juz duzo newsow do czytania ;P
2. Jacek10.09.2009; 07:53
Jacekno rzeczywiście jest co poczytać. miło z naszej strony :)
3. zając43510.09.2009; 15:22
zając435Jak Levante grało w Primera Division to mieli ciekawą kadrę. Teraz jest gorzej, nie zajęli w poprzednim sezonie wysokiego miejsca w Lidze Adelante, ale powrotu do najwyższej klasy rozgrywkowej życzyć im trzeba.