sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Villa odbiera trofeum "Quini"

Zibi, 03.09.2009; 23:34

Napastnik Valencii CF został wyróżniony przez Federację Peñas Sportingu jako najlepszego goleadora ubiegłego sezonu pochodzącego z Asturii.

David Villa otrzymał trofeum za największą liczbę zdobytych bramek we wszystkich rozgrywkach krajowych wśród piłkarzy asturyjskiego pochodzenia, symbolicznie przyznawaną przez Federację Peñas Sportingu Gijón.

Nagroda przysługuje Guaje oczywiście za miniony sezon, w którym podpieczny Unaia Emery’ego zdobył 29 bramek. Zdecydowana większość, bo aż 28 padło po jego wykończeniu w rozgrywkach ligowych, jedna zaś w Copa del Rey.

Hiszpan nie mógł stawić się na ceremonii zorganizowanej w hotelu w Gijón osobiście z powodu przygotowań kadry narodowej, dlatego wyróżnienie odebrał za niego przedstawiciel do spraw marketingu oraz wizerunku piłkarza.

W gali udział wzięli m.in. prezydent Asturii, Vicente Álvarez Areces oraz przedstawiciele asturyjscy w rządzie, czyli na przykład panowie Antonio Trevín czy Juan Manuel Sariego.

Trofeum „Quini” poświęcone jest jednemu z najlepszych asturyjskich napastników w historii piłki nożnej, Enrique Castro, do którego należy rekord pichichi, kiedy w 7 kolejnych sezonach zdobywał ten tytuł pod rząd, 5 razy w barwach Sportingu Gijón i 2 jako napastnik FC Barcelony.

Kategoria: Ogólne | własne/SuperDeporte skomentuj Skomentuj (2)

KOMENTARZE

1. ser2304.09.2009; 10:48
ser23nono, tylko zeby nie spoczal na laurach...

:)

AMUNT VALENCIA !!!
2. vcf1204.09.2009; 14:58
vcf12Amunt Valencia amunt Villa