sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Kariera Juana Manuela Maty rozwija się w zawrotnym tempie. Zewsząd słychać już o zainteresowaniu FC Barcelony czy powrotem do Realu Madryt, dlatego włodarze Valencii pragną zabezpieczyć się przed utratą utalentowanego 21-latka.

Prezydent klubu, Manuel Llorente oraz dyrektor sportowy, Fernando Gómez, przedsięwzięli ku temu pierwsze kroki, którymi okazały się rozmowy z agentem piłkarza oraz jego ojcem.

Do takiej decyzji przekonały kierowników umiejętności piłkarskie wychowanka Castilli, posiadany talent, dokonania z ostatnich dwóch sezonów, a także bardzo młody wiek. Wahania tym bardziej nie przedłużają zapędy dwóch największych rywali, FC Barcelony wraz z Realem Madryt.

Llorente i Gómez nosili się z tym pomysłem jak kura z jajem, dlatego teraz nie chcą odkładać kwestii nowej umowy na dalszy plan, co potwierdzają działania, mające skłonić zawodnika do jej podpisania. W ubiegły wtorek zaplanowano spotkanie z przedstawicielami pomocnika oraz jego ojcem, na którym to wstępnie omówiono szczegóły, jakie zapisane zostaną w kontrakcie. Do tej pory Mata był jednym z najgorzej opłacanych piłkarzy w kadrze, ale teraz pensja zawodnika zostanie niewątpliwie znacznie podwyższona.

Jak na razie status młodego Hiszpana w zespole Los Ches nie uległ zmianie. Cały czas deklarowano, iż jest on intransferible. Klub zakomunikował w dodatku, że w projekcie sportowym będzie odgrywał główną rolę.

Odnotować należy, że na Estadio Mestalla pojawił się razem z innym reprezentantem młodzieżowej kadry narodowej Hiszpanii, Stephenem Sunday’em, dzięki Amedeo Carboniemu.

Kategoria: Ogólne | SuperDeporte skomentuj Skomentuj (3)

KOMENTARZE

1. Fuh18.06.2009; 20:25
FuhBardzo dobrze, On, Silva i Pablo to powinni byc podstawowi zawodnicy na nastepny sezon...
2. dijey119.06.2009; 12:34
dijey1Jeśli będzie się tak rozwijał nadal, to Hiszpanie mogą mieć nowego idola.

A Real'owi teraz pewnie nieźle żal tyłek ściska ;D
3. bre3no19.06.2009; 13:58
dijey1
Z tego co pamiętam to w sytuacji Maty było tak, że Real zaproponował mu profesjonalny kontrakt, ale okazało się, że wcześniej skontaktowała się z nim Valencia i przekonała do transferu.
Może się mylę, ale za JM Real nie dostał nawet złamanego grosza, a Valencia postąpiła podobnie jak kluby z Anglii (Manchester, Arsenal) które zwyczajnie kradną największe talenty piłkarskie z całego świata.
Inna sprawa, że Mata zrobił najlepszą rzecz jaką mógł zrobić, bo w Realu miałby niewielkie szanse na wybicie się