sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Dni Miguela policzone

Zibi, 11.06.2009; 10:00

Na spotkaniu Manuela Llorente, Javiera Gómeza oraz Fernando Gómeza ze sztabem szkoleniowym drużyny na czele z Unaiem Emerym w Miasteczku Sportu, postanowiono zadbać w swych poszukiwaniach o dwóch prawych obrońców. Wiele wskazuje na to, że w nowym projekcie sportowym zabraknie miejsca dla Miguela Brito.

Jeden z nowych nabytków miałby, zdaniem włodarzy klubu, zastąpić na tej pozycji Portugalczyka, a drugi uzupełnić lukę w składzie, jaka powstała w momencie odejścia Curro Torresa.

Prezes Valencii CF dał również do zrozumienia, iż najpierw zajmie się sprawą uszczuplenia kadry, która łącznie z Angelem Dealbertem, przybyłym z CD Castellón środkowym defensorem, wynosi 36 graczy.

Dyrektorzy wraz z ciałem technicznym doszli do wniosku, iż zmian wymagają obie pozycje, zarówno prawa, jak i lewa strona defensywy. Pewne kroki podjęte zostały już odnośnie tej drugiej strony, na czym też skupiają oni teraz uwagę. Umowa na dniach podpisana zostanie z piłkarzem francuskiej Toulouse FC, Jeremym Mathieu, a na zielone światło do negocjacji ze strony zarządu czeka wciąż Federico Pastorello, przedstawiciel Emiliano Morettiego, za którego Genoa oferuje około 5 milionów euro.

Potencjalnymi wzmocnieniami na przeciwny biegun boiska mają być Sergio Sánchez (RCD Espanyol), Mouhamadou Dabo (AS Saint-Étienne) albo Bruno Saltor (UD Almería). Nie ulega wątpliwości, iż pierwszym kandydatem, o czym otwarcie mówią wiceprezydent z opiekunem Los Ches, jest piłkarz Espanyolu Barcelona.

Na przeszkodzie w sfinalizowaniu transferu prawego obrońcy Los Periquitos stoją pieniądze. Fernando Gómez kontaktował się już z władzami klubu z Barcelony, lecz ci nie przystali na propozycję trzech milionów euro. Zarząd Espanyolu oczekuje kwoty o dwa miliony wyższej. Według nich trzeba docenić klasę młodego piłkarza, reprezentującego barwy Hiszpanii w kadrze do lat 21.

Taka polityka transferowa wymusiła na Fernando Gómezie, Javierze Gómezie oraz Llorente znalezienie alternatyw dla hiszpańskiego defensora. W związku z tym zaawansowane rozmowy toczą się także z agentami Dabo i Bruno.

Kategoria: Transfery | SuperDeporte skomentuj Skomentuj (1)

KOMENTARZE

1. Mauser11.06.2009; 13:06
Niee tylko nei miguel... moj ulubieniec. Jeden z lepszych pilkarzy VCF ktory zawsze gra do konca dobry w defensywie i niezly w ofensywie. Przez caly sezon gral rowno czemu sie go pozbywaja ... nei rozumiem tego