sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Mathieu o krok od Valencii

Ediss, 10.06.2009; 11:20

Lewy obrońca francuskiej Toulouse, Jeremy Mathieu jest coraz bliższy transferu do Valencii. Po ustaleniu ostatnich szczegółów umowy, które nie tak dawno stanowiły punkt sporu pomiędzy klubem a agentem zawodnika, Manuel Llorente zaakceptował włączenie Mathieu do kadry zespołu. Nowy prezydent klubu uczynił to tym chętniej, iż przejście Francuza z Ligue 1 do Hiszpanii odbędzie się na zasadzie transferu bezgotówkowego, co przy obecnej sytuacji finansowej klubu ma ogromne znaczenie.

Od ostatecznego parafowania umowy, Jeremy’ego Mathieu dzielą już tylko obowiązkowe badania medyczne, które według wcześniejszych ustaleń zostaną przeprowadzone na przełomie obecnego oraz przyszłego tygodnia. Sztab medyczny Valencii chce dokładnie przyjrzeć się stopie piłkarza, z powodu której w sezonie 2007/08 miał kilkumiesięczną przerwę w grze.

Po odbyciu rutynowej kontroli lekarskiej, jedynym czynnikiem, który może opóźnić oficjalną prezentację Mathieu jako nowego zawodnika Los Ches, mogą być już tylko względy marketingowe, bowiem Kappa, która od nowego sezonu będzie w miejsce Nike zaopatrywać zawodników Valencii w sprzęt, pragnie, aby prezentacja nowego nabytku odbyła się równocześnie z prezentacją strojów, czyli 1 lipca.

Przybycie Mathieu, który poza grą na lewym boku linii defensywnej z równym powodzeniem może występować także w jej środku, stworzy możliwość sprzedaży Emiliano Morettiego, dotychczasowego etatowego lewego obrońcy Nietoperzy. Moretti, którego kontrakt wiąże z Valencią jeszcze przez dwa lata, pragnie wrócić do ojczyzny, dlatego w najbliższym czasie agent Włocha, Federico Pastorello, ma zamiar spotkać się z Fernando Gómezem i przedstawić mu ofertę Genui opiewającą na około 5 mln euro.

Kategoria: Transfery | Super Deporte skomentuj Skomentuj (10)

KOMENTARZE

1. m198810.06.2009; 13:14
m1988No niech jak najszybciej podpisują ten kontrakt i będzie spokój.
A 5 mln za Morettiego to ciut mało 7-8 i starczy
2. woker18210.06.2009; 14:14
woker182Nie ma sensu sprzedawać Morettiego, to zawodnik za którego nie dostaniemy wielkiej gotówki, a co najmniej przez dwa ostatnie sezony pokazywał, że jest jednym z równiej grających zawodników naszego zespołu... Zaryzykowałbym nawet stwierdzenie, że jest to nasz najsolidniejszy zawodnik.
3. Oliver10.06.2009; 16:15
OliverMi sie akurat Moretti nie podobał w Valencii.Piłkarz wg. mnie absolutnie przeciętny który ponad pewien poziom się nigdy nie wybijał,pasuje do takiego np.Getafe a nie do nas.Niestety nigdy nie widziałem tego Mathieu w akcji,ale po opiniach wydaje mi się że gorszy od włocha być nie powinien a nie zapominajmy że mamy w składzie jeszcze Carleto i Alexisa.
4. Kanius10.06.2009; 16:34
KaniusWidziałem na EuroGol jego grę, naprawdę solidny zawodnik. W obecnej sytuacji musimy szukać właśnie takiego wyjścia, brać za darmo dobrych graczy. Mathieu przyjdzie, więc odejdzie ktoś z dwójki: Moretti, Del Horno. Wiadome że lepiej, żeby odszedł Del Horno, ale niestety złapał kontuzję. Można by spróbować rozwiązać z nim kontakt. Emiliano przez tyle lat grał na dobrych poziomie i to że się nie wyróżniał nie znaczy że był przeciętnym zawodnikiem, bo jak dla mnie był to pewny gracz i rzadko popełniał błędy. Można by wymusić od Genoi lub Juventusu nawet i 10 mln €, ale zobaczymy co wykombinuje Gomez. Za kwotę mniejszą niż 10 mln € bym go nie sprzedawał.
5. Kanius10.06.2009; 16:35
Kaniushttp://www.youtube.com/watch?v=03B4yTqArxI - to jest filmik, który pokazuje, że Mathieu ma dobry strzał i że potrafi się włączyć w akcje ofensywne.
6. Gajos10.06.2009; 19:11
GajosZa Morettiego to 7 mln minimum solidny gracz, choć wolałbym go zostawić.
7. KilyVCF10.06.2009; 20:09
KilyVCFDobry dobry filmik :)
I właśnie tak trzeba zapieprzać po skrzydle !
Mam nadzieję że Mathieu da zespołowi wiele korzyści. Najbardziej mi się podoba to że chce grać u nas, a przecież najlepszy lewy obrońca w lidze francuskiej (wg niektórych) nie miałby problemów ze znalezieniem mocnego klubu.
No, może to że jest darmowy jest jeszcze fajniejsze..
8. LSW10.06.2009; 22:08
LSWJeden strzał nic nie pokazuje. O każdym graczu można zrobić filmik z ładnymi zagraniami i o każdym można zrobić film z samych kiksów. Carleto miał jeszcze ładniejsze akcje i zagrania w filmikach.
Będzie grał w VCF, to zobaczymy co pokaże i ile jest wart. A jeśli ktoś go ocenia, to niech robi to ktoś, kto oglądał nie tylko youtuba, a całe mecze.
Morettiego nie powinni sprzedawać, nawet jeśli nie grałby w pierwszej 11.
9. KilyVCF11.06.2009; 00:04
KilyVCFAkurat tu nie o strzał chodziło. Teraz wszyscy go oceniają na podstawie recenzji jakie zbierał w Ligue1 (nie YouTuba:), bo jakoś nie wierzę że ktoś tu oglądał mecze Tuluzy...
10. Kanius11.06.2009; 08:34
Kanius@ LSW - Ja napisałem, że często widziałem go w akcji na EuroGol, bo tam wszystkie ligi pokazują, a filmik jest po prostu nie żadną kompilacją, tylko jedną akcją, która mu wyszła, tak dla informacji. Różnica między Carleto a nim jest taka, że Mathieu jest już ograny i nie przyjdzie na głęboką wodę.