sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Arena Media nabędzie akcje Solera

Zibi, 06.06.2009; 21:43

Słowa byłego prezydenta Valencii, Juana Bautisty Solera, o poparciu emisji nowych akcji mogą przyjąć charakter pustych deklaracji, jeżeli ten w poniedziałek odsprzeda swoje udziały przedsiębiorstwu Arena Media Communications España S.A.

Pochodząca z Madrytu i działająca podobnie jak agencje reklamowe firma, negocjuje właśnie wykupienie całości 70.000 akcji klubu, które są w posiadaniu Juana Solera.

Były kierownik Valencii po nieudanej próbie Vicente Soriano ze sprzedażą terenów Estadio Mestalla postanowił zrezygnować z władzy, a kontaktując się z hiszpańskim konsorcjum zamierza ją przekazać.

Jeszcze wcześniej ofertę zakupu udziałów Juana Bautisty Solera wysunął jeden z prawników Valencii, Henry Lucas, lecz cena, jaką życzył sobie ex-prezydent – 70 milionów – przerosła jego oczekiwania.

Arena Media Communications España S.A. należy do grupy Havas Sport i zajmuje się gospodarowaniem działek miast oraz reklamą powstających obiektów czy rozpoczynających się przedsięwzięć. Niektóre źródła podają, że współpracują z takimi koncernami jak telefonia komórkowa Orange, bankiem Santander wraz z BBVA, British Petrolium, Estrella Damm (sponsor „Nietoperzy”) czy także Schweppes.

Oprócz obligacji Solera, firma Arena Media uzyska prawo pierwokupu do sumy podwyższonego kapitału spółki, opiewającego na 92,4 mln €. Takie posunięcie oznaczałoby kontrolę nad klubem z większością aktywów.

Jednym z pomysłów Arena Media Communications jest utworzenie nowatorskiego parku tematycznego, który wraz z salami gimnastycznymi, kinami, hotelami, klubami nocnymi stanowiłby nie tylko prawdziwy kompleks sportowy, ale też rekreacyjny.

Według opinii poszczególnych informatorów, owe przedsiębiorstwo może być w stanie nabyć całą sumę nowo wydanego kapitału Valencii, jak i udziałów Juana Bautisty Solera. Niewykluczone, że Arena Media będzie dążyła do wykupienia jeszcze większego pakietu akcji, na przykład od któregoś z pojedynczych akcjonariuszy.

Kategoria: Ogólne | Las Provincias skomentuj Skomentuj (6)

KOMENTARZE

1. wk06.06.2009; 22:36
wkZ innej beczki.
Podobno po spotkaniu agenta Silvy z Pardezą, Perez zapytał o cenę Silvy. Valencia zażądała za Davida 33 mln €. Na razie prezes Realu nie chce zbyt mocno angażować się w transfer piłkarza Valencii, ponieważ ma na głowie operacje związane z Ribérym i Cristiano, a w tym momencie za Silvę niema zamiaru wydawać więcej niż 20 mln €. Jeśli Valencia nie zmniejszy swoich oczekiwań, Real będzie przygotowany na użycie w tej transakcji jednego ze swoich piłkarzy, a chodzi tutaj o Negredo, którego Real wycenia na 15-20 mln €. Z kolei Fernando Gómez Colomer, dyrektor sportowy Valencii, chciałby pozyskać Granero, ale piłkarz Getafe ma być kluczowym elementem w sprawie pozyskania Alonso. Real może Valencii zaoferować najwyżej Javiego Garcíę lub Parejo.
2. Ulesław06.06.2009; 22:56
UlesławEh, przestańcież wreszcie zaśmiecać newsy takimi bzdurami. Potrafimy wejść na rm.pl i przeczytać co dziennikarze Marki czy Goala wydumali. Przecież te same newsy przewijają się dziesiątki razy na różnych serwisach, te same słowa cytowane są w różnych kontekstach i wyciągane są odmienne wnioski. Nie ma sensu wklejać je jako "z innej beczki" pod każdym newsem. Nie widzę przeszkód, by wszystkie tego typu "inne beczki" zatoczyć do jednego kąta na forum.
3. wk06.06.2009; 23:09
wkWiem o co ci chodzi Ule, poprostu nie możesz się doczekać, aż napisze komentarz z dedykacją dla ciebie ;> A tak na serio to postaram się nie pisać tyle tych różnych "beczek".
4. Ulesław06.06.2009; 23:47
UlesławChwała Ci za to. I każdemu na przyszłość ;] (za powstrzymanie się przed wklejaniem takich newsów, a nie za dedykowanie mi komentarzy)
5. Vicente7308.06.2009; 00:10
Vicente73Z innej beczki - Ulesław - powiedz mi, jako jeden z modów, dlaczego w rankingu Piłkarz Sezonu nie nominowaliście Vicente??? Co to za (sorry za kolokwializm) gówniany ranking, nie uwzględniający WSZYSTKICH graczy Valencii, a tylko tych, wybieranych subiektywnie według znanego tylko autorowi klucza? Albo wybieramy najlepszego spośród wszystkich zawodników, albo próbujecie wtykac nam gotowca i wywierac wpływ na ostateczny kształt tego głosowania.
Odpowiedz mi łaskawie w imieniu moderatorów, ok?
6. pedro108.06.2009; 09:52
Nie wiem czy Arena kupi akcje Solera, gdyż oferuje za nie ... 20 mln euro.
To i tak dużo, bo Villalonga stwierdził niedawno, że ich wartość równa się 0.
Poza tym mam mieszane odczucia co do Areny. To raczej inwestor, który chce wydoić, a nie pomóc klubowi.