VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Villa w elicie snajperów Valencii

Rivv, 31.05.2009; 18:31

Dwie bramki zdobyte w spotkaniu przeciwko Athletic Bilbao sprawiły, że David Villa na stałe zapisał się na kartach pięknej historii Valencii. El Guaje trafił do elitarnego grona zawodników, którzy strzelili ponad sto goli grając w koszulce z nietoperzem na piersi.

Łączna suma bramek zdobytych przez Villę w barwach blanco y negro wynosi już 101. Dodatkowo Asturyjczyk 28 razy pokonując bramkarzy La Liga, wyrównał rekord trafień któregokolwiek zawodnika Nietoperzy w jednym ligowym sezonie, zrównując się tym samym z legendarnym Mario Kempesem i Predragiem Mijatovicem. Argentyńczyk zaliczył 28 trafień w roku 1978, natomiast Pedja popisał się podobnym wyczynem w sezonie 1995/96. Villa pobił jednak tych wspaniałych snajperów pod względem procentu skuteczności, gdyż rozegrał mniej spotkań od wyżej wymienionej dwójki. Średnia trzeciego strzelca obecnych rozgrywek Primera División wyniosła 0,84 gola na mecz.

Tym samym David Villa znalazł się wśród takich klubowych legend, jak:

Edmundo Mundo Suarez Trabanco

Jeśli Villę można już stawiać na piłkarskim Olimpie doborowych strzelców Los Ches, to prawdziwym Zeusem wśród nich jest właśnie Mundo – najlepszy snajper w historii Valencii. Jest to jedyny gracz Nietoperzy, który przekroczył magiczną granicę 200 zdobytych goli – w 235 oficjalnych meczach ekipy znad Turii zdobył 206 bramek. Doprawdy, mówiąc o golach Valencii, trzeba powiedzieć o Mundo.

Fernando Gómez Colomer

Obecny działacz to zawodnik, który rozegrał największą liczbę meczów w historii Valencii, występując w niej nieprzerwanie w latach 1983-1998. W przeciągu blisko szesnastu sezonów zdobył 139 goli, co jak na ofensywnego pomocnika jest budzącym podziw wyczynem. Jeden z najbardziej bramkostrzelnych centrocampistas w historii ligi zawsze grał z elegancją i druzgoczącą skutecznością.

Mario Kempes

El Matador zdobył w barwach Valencii dwa tytuły Pichichi, łącznie trafiając do siatki przeciwników 144 razy. Zdobywając 28 bramek w sezonie 1977/78, ustalił rekord ilości ligowych trafień w jednych rozgrywkach ligowych, który do dziś pozostaje nie do pobicia dla jego następców.

Waldo Machado

Genialny Brazylijczyk zdobył dla drużyny z Lewantu 147 bramek. Jego gole dwukrotnie zapewniały Valencii Puchar Miast Targowych oraz raz Copa del Rey. W sezonie 1966/67 wywalczył Trofeo Pichichi.

Manuel Badenes

Urodzony w Castellón Badenes był nieziemsko skutecznym snajperem. W 109 oficjalnych spotkaniach w koszulce Valencii zdobył aż 102 gole, wydatnie przyczyniając się do zdobycia Copa del Rey w sezonie 1953/54.

Kategoria: Ogólne | valenciacf.com / Marca skomentuj Skomentuj (2)

KOMENTARZE

1. DavidVilla-731.05.2009; 18:48
DavidVilla-7Haa !! BRAWO DLA DAVIDA !!!!!!!!!!!!!!!!!!
2. sirvanisz31.05.2009; 19:48
sirvaniszZa niedługo Villa dogoni Mundo i będziemy mieli króla ches :) Przy okazji trzeba mu pogratulować tych 28 bramek.