Długo oczekiwane zwycięstwo młodych „Nietoperzy” nadeszło w odpowiednim momencie. Ekipa Óscara Fernándeza dzięki zwycięstwu nad ostatnim w tabeli Atlético Balears nie tylko powiększyła przewagę nad depczącymi po piętach zespołami, ale również awansowała na 15 lokatę, wyprzedzając Katalończyków – CF Gáva.

Atlético Balears – Valencia CF Mestalla 0:4

Drugi zespół Valencii nie rozpoczął tego spotkania najlepiej. W poczynania Valencianistas wkradła się nerwowość, która przyczyniła się do błędów i niedokładności piłkarzy. Nie dość, że gra nie układała się po myśli Blanquinegros, to jeszcze do zejścia z boiska zmuszony został w 10 Jaume Costa. Rywal bezpardonowo potraktował młodego piłkarza Valencii, w wyniku czego doszło do uraz ramienia. Arbiter pojedynku bez wahania wyciągnąć mógł z kieszeni czerwony kartonik, ale najwyraźniej nie chciał tak szybko odesłać zawodnika gospodarzy do szatni. Hiszpana zastąpił Timor. Od tej chwili osłabiona linia obrony narażona była na niemałe kłopoty. Na przerwę obie jedenastki schodziły z mizerną miną bowiem remis nie zadowalał nikogo.

Mocne ożywienie w szeregach Mestallety wniosły w drugiej połowie szarże Ximo Fornera, po jednym z jego podań do piłki dopadł Daniel Olcina, który nie zastanawiając się skierował piłkę do siatki. Goście nie zamierzali na tym poprzestać i kolejny cios zadali niecałe 9 minut później. W polu karnym nieprzepisowo powstrzymany został Toledo, a sprawiedliwość z 11 metra wymierzył Timor. Już 2 minuty później o zwycięstwie VCF przesądził właśnie wykonawca karnego. Skierowana przez niego do bramki piłka odbiła się jeszcze po drodze od obrońców, kompletnie myląc Emilio. Na deski położył rywala Toledo, otrzymawszy świetne podanie od Carlosa, popędził wprost na bramkę gospodarzy i mocnym strzałem nie dał szans na skuteczną obronę strzału golkiperowi Atlético. Odnotować należy, iż w składzie Mestallety zadebiutował Tortosa, a bramki strzegł Guaita.

W najbliższą niedzielę na Mini Estadio dojdzie do małych derbów – Valencia CF Mestalla podejmie lidera grupy C Segunda División B, drużynę Villarreal B.

Atlético Balears 0: Emilio, Óscar, Esteban, Viale (Ernesto, min. 64), Rubio, Pablo (Lucas, min. 52), Dopico, Núñez, Armada (Pereira, min. 59), Urko e Ibox.

Valencia CF – Mestalla 4: Guaita, Alexis, Manu, Carlos David, Ángel, Carles, Ximo Navarro, Pita, Toledo (Sergi Mut, min. 73), Olcina (Tortosa, min. 82) y Jaume (Timor, min. 10).

Gole: 0-1 Olcina (min. 52), 0-2 Timor (penalti) (min. 63), 0-3 Timor (min. 65), 0-4 Toledo (min. 72)

Arbiter: Simón del Pino (sędzia kataloński) ukarał żółtymi kartonikami: Estebana, Viale, Rubio, Urko y Ernesto z zespołu gości wraz z Alexisem, Toledo, Timorem y Sergi Mutem, zawodnikami VCF.

Kategoria: Ogólne | valenciacf.com skomentuj Skomentuj (0)