sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Kantabryjczyk, Teixeira Vitienes zastąpi wyznaczonego wcześniej przez Związek Hiszpańskiej Ligi Piłkarskiej (LFP) arbitra, José Luisa Paradasa Romero.

Teixiera Vitienes zadebiutował na najwyższym szczeblu ligowych rozgrywek w Hiszpanii 2 września 2003 roku. Ciekawostką jest, że dotychczas pełnił funkcję rozjemcy w 8 spotkaniach Valencii, z których zespół „Nietoperzy” wychodził zwycięsko 4 razy i tyleż samo zremisował.

W tym sezonie statystyki przedstawiają się jednak niekorzystnie, jeśli chodzi o spotkania z udziałem Kantabryjczyka. Najpierw na Estadio Ramón Sánchez Pizjuán Blanquinegros bezbramkowo zremisowali, a później, ponownie z Sevillą, przegrali w rewanżowym pojedynku Copa del Rey 1-2.

Na początku zeszłego sezonu Vitienes sędziował Valencii w spotkaniu z Recreativo Huelvą na Nuevo Colombino. Prowadzona wówczas przez Quique Floresa ekipa skromnie, 1-0, pokonała drużynę Las Pucelas.

W sezonie 2006/07 w ostatniej kolejce La Liga arbiter ten prowadził mecz pomiędzy Realem Sociedad a Valencią, które zakończyło się wynikiem 3-3. Jeszcze wcześniej sędziował na Estadio Mestalla, gdzie gospodarze podejmowali Espanyol. Dzięki zwycięstwu 3-2 komplet punktów pozostał w Walencji.

Także przeciwko Espanyolowi toczyły się zawody z udziałem Vitienesa rok wcześniej na Montjuïc. Obie drużyny podzieliły się punktami, remisując 2-2.

Innych spotkań, które również rozstrzygał Kantabryjski arbiter, trzeba szukać nadal w sezonie 2004/05. Wtedy to doszło do derbów Walencji, w których to „Nietoperze” pokonali sąsiednich rywali 2-1, a także meczu pomiędzy Realem Betis (0-1 dla Los Ches) oraz przeciwko Realowi Sociedad na Estadio Anoeta (2-2).

Kategoria: Ogólne | SuperDeporte skomentuj Skomentuj (0)

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy.