sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Miguel Zorio, wiceprezydent Valencii odpowiedzialny za kwestie ekonomiczne przy okazji wystawy fotograficznej pt. „Dziewięćdziesiąt lat z pasją”, w której brał udział, a której głównym motywem była historia Los Ches, udzielił wypowiedzi dotyczącej aktualnej sytuacji gospodarczej klubu.

Zorio zagwarantował, że zaległe wypłaty, które dotąd nie dotarły do zawodników, wpłyną na ich konta w najbliższych dniach, choć dokładna data nie jest jeszcze znana. Ponadto zwrócił się do wszystkich osób, które starają się zaszkodzić Valencii, utrudniając i tak już skomplikowaną sytuację klubu. Poza zapewnieniami o uregulowaniu należności względem zawodników, Zorio zapowiedział także, że w ciągu najbliższych tygodni klub pozyska nowy strumień dochodów.

Zwracając się do fanów zespołu, Zorio powiedział: „Wszystkich kibiców proszę o spokój oraz dystans do informacji pojawiających się w mediach. Kontynuujemy przyjętą politykę ekonomiczną, jednak sytuacja gospodarcza klubu została odziedziczona przez obecną Radę w lipcu ubiegłego roku po swoich poprzednikach. Teraz my jesteśmy na pokładzie i my odpowiadamy za stan klubu, nie oni.”

W związku z trudną sytuacją, jaka wytworzyła się wokół klubu, Zorio podziękował zawodnikom oraz trenerowi za cierpliwość, a także prosił o zrozumienie sytuacji. Wiceprezydent zwrócił się także do osób, które w mediach starają się podważać rzetelność Rady oraz stabilność klubu, aby zaprzestały sabotujących działań, gdyż wpływają one szkodliwie na negocjacje, jakie prowadzi klub: „Osoby odpowiedzialne za obecną sytuację nie powinny zabierać głosu. Obecna Rada to jedyni ludzie, którzy pracują w celu rozwiązania problemów Valencii.”

Zorio ogłosił także, że do końca obecnego tygodnia Valencia podpisze najkorzystniejszą w swojej historii umowę dotyczącą przekazania praw telewizyjnych, jednak nie ujawnił nazwy firmy tłumacząc się dobrem toczonych negocjacji: „Pamiętam, że musimy spełnić obietnicę utrzymania w zespole Davida Villi oraz Silvy pomimo otrzymanych ofert od innych klubów. Ponadto obiecuję, że następna umowa telewizyjna dotycząca transmisji meczów Valencii będzie jedną z trzech najwyższych w lidze.”

Zapytany na zakończenie o firmę, która będzie sponsorować w przyszłym sezonie stroje zespołu, Zorio odrzekł: „Obecna umowa z Nike obowiązuje nas do czerwca i wszystkie jej postanowienia muszą być przestrzegane. W przyszłym sezonie na koszulkach również będzie widnieć logo wielkiej marki na mocy poważnej umowy.”

We wspomnianej wystawie wzięli udział gracze pierwszego zespołu: Juan Mata, Edu oraz Renan, a także byli pracownicy klubu: Juan Sanchez i Fernando Giner.

Kategoria: Wywiady | Super Deporte skomentuj Skomentuj (2)

KOMENTARZE

1. Oliver25.02.2009; 17:53
OliverMam nadzieje że nie jest to kolejna zasłona dymna w wykonaniu wladz.
btw. http://je.pl/1pb3
Przydałoby się jakieś dokładniejsze info bo ostatnio na tej stronie pisało że tylko częśc ekipy opuściła budowe
2. ruben12325.02.2009; 21:49
Nikt tak na prawde nie wie co jest grane w kewstii finansowej i media tymi spekulacjami tylko pogarszaja sytuacje. Soriano na pewno musial miec jakies przeslanki skoro uparcie twierdzil ze tereny mestalla beda sprzedane.I jezeli do tej pory upiera sie przy zostawieniu Silvy i Villi to musi w tym cos byc.Problem polega na tym pewnie ze przesuwaja sie terminy a klub koniecznie teraz potrzebuje kasy.

Co do wytuacji sportowej to jest nieciekawie i mam dziwne przeczucie ze nie zagramy w LM:( Po raz pierwszy Emery zawodzi ze strategia gdyz VCF traci na ofensywie a w obronie pomimo poprawy z OSA i DEPOR i tak nie potrafimy utrzymac zerowego konta. Zwalszcza na wyjazdach nie jestesmy w stanie posklejac gry i nawet z Mata , silva , ximo i villa nic nie wychodzi za bardzo.
Z Alexisem , miguelem , czy morettim bedzie lepiej ale nalezy wygrywac teraz kazdy mecz bo naszym bezp rywlem jest teraz Villareal.