sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Albiol: "Patrzmy w przyszłość"

Rivv, 17.02.2009; 22:47

Obrońca Nietoperzy Raul Albiol na konferencji prasowej wypowiedział się na temat kryzysu finansowego klubu, obecnej słabej dyspozycji drużyny i najbliższym spotkaniu w Pucharze UEFA z Dynamem Kijów.

Defensor wierzy, że zła sytuacja ekonomiczna zostanie zażegnana i finanse Valencii w końcu wyjdą na prostą: - Trzeba myśleć o teraźniejszości i patrzeć w przyszłość. Nie warto spoglądać wstecz i lamentować. Musimy pracować, aby zmienić sytuację ekonomiczną i naszą formę sportową.

Reprezentant Hiszpanii podkreślił, że drużyna nie jest zmartwiona z powodu zaległych wynagrodzeń, których kierownictwo klubu nie wypłaciło jeszcze zawodnikom: - Ja ani moi koledzy nie przejmujemy się tym. Wszystko co musimy zrobić, to poprawić pewne rzeczy w klubie i spróbować rozwiązać problemy. Nie wiem, czy są gracze, którzy nie ufają, ale musimy wierzyć w klub i prezesa. Musimy być cierpliwi i poczekać na rozwiązanie. Mam nadzieję, że sytuacja będzie się wyjaśniać z dnia na dzień, ale to nie jest łatwe i prezydent poprosił nas o cierpliwość i zaufanie..

Jednocześnie Albiol uspokajał wszystkich, którzy obawiają się, że częste spotkania zawodników z kierownictwem klubu nie wróżą niczego dobrego: - Nic się nie dzieje. Nie jest to problem tak duży, jak niektórzy chcieliby go widzieć. Jest opóźnienie i jeśli pieniądze nie zostaną wypłacone teraz, to w przeciągu kilku dni lub tygodni.

Obrońca poruszył też kwestię obecnej nienajlepszej dyspozycji drużyny. Potwierdził, że zespół nie prezentuje teraz dobrej gry i nie osiąga satysfakcjonujacych wyników, jednak zaznaczył, że mimo tego wciąż znajduje się w strefie premiowanej awansem do eliminacji Ligi Mistrzów: - Oczywistym jest, że musimy podnieść poziom gry, ale czasem po prostu mamy pecha. Jesteśmy wyżej niż w tym samym okresie zeszłego roku.

Central Valenciano odniósł się także do zbliżającej się pucharowej potyczki z Dynamem w Kijowie: - To bardzo ciężki przeciwnik, który grał w Lidze Mistrzów. Dodatkowa trudność to zimno i mróz. Jednak musimy ich pokonać. Jeszcze wiele spotkań do finału Pucharu UEFA, ale jestem bardzo podekscytowany możliwością sprawdzenia naszych umiejętności na tle uczestnika Champions League.

Kategoria: Wywiady | Marca skomentuj Skomentuj (5)

KOMENTARZE

1. zippy118.02.2009; 10:20
''Nie warto spoglądać wstecz i lamentować'' Właśnie inna polityka w dawniejszych czasach, transferów i zarządzanie kontraktami, a sytuacja klubu była by o niebo lepsza. W obecnej chwili oni muszą wreszcie zacząć grać, a klub powinien się skupić na sprzedaży zawodników by uregulować długi. Inaczej pójdzie bardziej na dno, a zawodnicy i tak odejdą.
2. Desultory18.02.2009; 12:16
Tak, tak, Raul... Mój 4-mies. syn już wie, że najlepszym klubem jest Valencia CF. Mam nadzieję, że jak już będzie stawiał pierwsze kroki, to będzie miał komu kibicować...
Generalnie przychylam się do zdecydowanej większości komentarzy. Tak źle jeszcze nigdy nie było. A najgorsze w tym wszystkim jest to, że nie ma nawet odrobiny nadziei na poprawę tego całego galimatiasu.
Dziwią mnie trochę kłótnie: lepszy Moretti, czy może Carleto, lepszy Baraja, czy Fernades... To wszystko i tak nie ma sensu.
Piłkarze grają źle, trener robi co może(?), nie ma pieniędzy na nic...
IT'S TIME TO DIE...
3. Desultory18.02.2009; 12:36
Jeszcze jedna rzecz Raul: patrzysz w przyszłość... Powiedz, widzisz coś?
4. SokolVCF18.02.2009; 12:40
SokolVCFJakby nie patrzeć skład przed sezonem był obiecujący. Szkoda, że kilka piłkarzy na tym ucierpiało.
5. wk18.02.2009; 17:22
wkTrener robi co może, ale szkoda, że nie ryzykował wprowadzając grajków z Mestallety gdy Valencia była w formie. Teraz to "złe miejsce, zły czas..."