sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Emiliano Moretti na dzisiejszej konferencji prasowej poruszył sprawę obecnej sytuacji finansowej klubu i opowiedział o reakcji zawodników na wieść o tym, że dostaną oni wynagrodzenia w późniejszym terminie. Włoch wypowiedział się także o nienajlepszej formie drużyny i najbliższej ligowej potyczce z Malagą.

Lewy obrońca Los Ches zapewnił, że opóźnienia w wypłatach dla piłkarzy nie będą miały wpływu na postawę zawodników na boisku: - Każdy lubi dostawać opłatę za wykonywaną pracę, ale istnieje niewielkie opóźnienie, ponieważ klub ma mały problem. Nie wiem, dlaczego w takiej sytuacji mielibyśmy odstawiać nogę. Nie jesteśmy tchórzami.

Jednak podczas konferencji dziennikarze ciągle sugerowali, że kryzys sportowy jest powiązany z kryzysem finansowym klubu. Włoski defensor stanowczo temu zaprzeczył: - Wy mówicie o tym więcej niż my sami. Rozmawialiśmy o tym w zeszłym tygodniu. Kapitan przekazał nam słowa prezydenta i przedyskutowaliśmy sytuację.

Pytany o możliwość odejścia czołowych zawodników, jeśli kondycja gospodarcza klubu nie ulegnie poprawie, Moretti odpowiedział: - Nie sądzę, że agenci któregokolwiek z nas mają w tej chwili jakieś propozycje. Jesteśmy w miesiącu lutym i mamy inne problemy do rozwiązania. Reszta jest w rękach prezydenta i klubu. Nie możemy zrobić nic, tylko grać dalej. W szatni nie rozmawiamy o kryzysie.

Piłkarz zapewnił, że zawodnicy zdają sobie sprawę ze słabej gry i robią wszystko, by ją poprawić: - Wiemy, że mamy kłopoty w defensywie i pracujemy codziennie, by rozwiązać ten problem. W meczu w ciągu 90 minut przychodzą takie chwile, że popełniamy błędy zarówno z przodu, jak i w obronie. Wszyscy chcemy uniknąć błędów, lecz zawsze jest coś, co może się zdarzyć.

Na koniec wspomniał o najbliższej konfrontacji z Malagą, która zupełnie niespodziewanie włączyła się do walki o Ligę Mistrzów: - To będzie trudne spotkanie, ponieważ Malaga gra bardzo dobrze, ale gramy u siebie i trzy punkty muszą zostać tutaj. Myślimy tylko o tym, że musimy wygrać.

Kategoria: Wywiady | Marca skomentuj Skomentuj (1)

KOMENTARZE

1. villa511.02.2009; 19:12
villa5Mam nadzieję że słowa z ostatniego akapitu przełożą się z teorii na praktykę.Malaga to solida drużyna która będzie robić wszystko by zakwalifikować się do europejskich pucharów.Gracze Malagi grają bardzo żywo, szybko wymieniają podania i co chyba najważniejsze, mają dobry pomysł na grę.Podzielam zdanie Emiliano, że nie łatwo będzie grać przeciwko nim.