sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

W momencie kiedy był sprowadzany na Estadio Mestalla, Fernando Gomez powiedział: „Thiago Carleto jest melodią przyszłości, a jego proces wprowadzenia do zespołu zależy od poziomu umiejętności, jakie będzie prezentował na treningach”. Słowa wypowiedziane przez wiceprezydenta Blanquinegros jeszcze w listopadzie, dziś nabierają zupełnie innego znaczenia. Unai Emery jest bowiem skłonny do przyspieszenia procesu aklimatyzacyjnego, gdyż postępy czynione przez Brazylijczyka wyprzedzają przyjęty harmonogram.

Pierwsze sesje treningowe Carleto w Mieście Sportu posłużyły Emery'emu do określenia aktualnej dyspozycji zawodnika. Według szkoleniowca, Carleto jest zawodnikiem z dużym potencjałem, jednak posiada pewne braki w wyszkoleniu taktycznym.Dlatego też sztab szkoleniowy postanowił nadać treningom Carleto charakter indywidualny. Brazylijczyk ma poświęcić więcej czasu na oglądaniu filmów DVD, za pomocą których ma nabrać większej świadomości w zakresie taktyki. Emery i Carcedo mają również zamiar poświęcić szczególną uwagę poprawie gry obronnej Carleto, który nie jest przystosowany do wymogów europejskiego futbolu. Thiago Carleto będzie musiał zachować równowagę pomiędzy swoimi zapędami ofensywnymi, a obowiązkami w destrukcji. Godny uwagi jest fakt, iż umiejętności gry ofensywnej oraz strzał z dystansu wzbudziły w sztabie trenerskim pozytywne zdziwienie.

Unai Emery doskonale zdaje sobie sprawę z toku zajęć, jakim poddawany jest Carleto, gdyż posiada podobne doświadczenia z przeszłości. W ubiegłym sezonie, będą jeszcze trenerem Almerii podobne zajęcia prowadził z Guilherme, również 19-letnim lewym obrońcą pozyskanym z Brazylii. Indywidualny tok zajęć pozwolił wówczas Guilherme na dobre przygotowanie do wymogów Primera Division. Czy również i teraz tok zajęć Emery'ego pozwoli na dobre wprowadzenie Carleto?

Kategoria: Ogólne | Super Deporte/własne skomentuj Skomentuj (3)

KOMENTARZE

1. Nevan_1423.12.2008; 14:20
No oby wszystko poszlo zgodnie z planem. Akurat teraz obronca jest najwazniejszy. :)
2. pedro123.12.2008; 15:16
Jak jego umiejętności mogą wzbudzać "pozytywne zdziwienie" skoro sprowadzono go właśnie z powodu tychże umiejętności?
Szkoda, że z powodu braku kasy nie będzie kolejnych wzmocnień. A kasy tak szybko (czy w ogóle?) nie będzie, gdyż Soriano nie udało się opchnąć tych działek na Mestalla, tak jak zapowiadał.
Przy okazji - Zigic nie zgadza się na wypożyczenie go do Racingu. Liczy na więcej szans gry w VCF. Niestety w systemie taktycznym Emerego trudno znaleźć miejsce dla Zigica.
3. fischerVCF23.12.2008; 17:15
fischerVCFBędą z niego ludzie...:D Jak to mówią...