sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Były szkoleniowiec Valencii, a obecnie Liverpoolu wierzy, że prowadzony przez niego zespół jest wielkim faworytem w wyścigu o mistrza Anglii. Uważa, że "The Reds" mają niepowtarzalną szansę na triumf w rozgrywkach Premier League i doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że nie jest to zadanie nie do wykonania.

Z zespołem Liverpoolu Hiszpan jest już związany od czterech lat, ale jak dotąd nie udało mu się odnieść sukcesu w angielskiej ekstraklasie. Mimo tego zarząd zdecydował się odnowić umowę, zgodnie z którą Rafael Benítez na Anfield Road może pozostać do 2013 roku. Dla samego menedżera oznacza to dość duży kredyt zaufania, jakim darzą go włodarze klubu, zważywszy, iż Rafa osiągnął jak na razie dwa puchary: Ligi Mistrzów, Anglii oraz Tarczę Dobroczynności.

Zapytany o możliwości "wielkiej czwórki" odpowiada: „Chelsea, Manchester i Arsenal ekonomicznie stoją wyżej od Liverpoolu, który jeśli zamierza zwyciężyć w lidze, musi liczyć na słaby rok swoich największych rywali”. Poza tym analizował, że „bardzo rzadko zdarza się, aby trzy zespoły jednocześnie miewały zły sezon”. W tym samym wywiadzie Rafa porównuje aktualną sytuację Livepoolu do Valencii, kiedy to w roku 2003/04 proklamowano drużynę „Nietoperzy” Mistrzem Hiszpanii. – Dla mnie to bardzo podobna historia, ponieważ żeby wtedy sięgnąć po tytuł trzeba było liczyć na słaby sezon faworytów, który akurat takim się okazał. Gdy wygrywałem ligę z Valencią w latach 2001/02 i 2003/04 sytuacja była o tyle łatwiejsza, że Real Madryt oraz Barcelona były po przejściach – zakończył.

Kategoria: Ogólne | Marca skomentuj Skomentuj (4)

KOMENTARZE

1. hypo2112.12.2008; 19:09
hypo21na pewno slabszy sezon rywali wplywa na to, ale wedlug mnie Valencia byla wowczas najlepsza druzyna swiata, wienczac to wszystko triumfem w UEFA i wygrywajac Superpuchar Europy.
2. bialy_wilk13.12.2008; 10:11
filozof Benitez ameryki nie odkryl
3. patryk101913.12.2008; 10:13
patryk1019Nie musimy wygrac ligi dla mnie ważniejszy jest p. UEFA
4. Radek31.12.2008; 04:01
RadekW większosci przypadków Superpuchar Europy wygrywa zwycięzca PUEFA. Ciekawe czemu.