sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Villa i Silva nie są na sprzedaż

Ediss, 10.12.2008; 12:10

Kryzys ekonomiczny w Valencii wywołuje zaniepokojenie wśród wszystkich ludzi związanych z klubem, gdyż pierwszym pytaniem, jakie nasuwa się w tej sytuacji, jest: „Czy klub, aby zgromadzić potrzebną kwotę gotówki, będzie zmuszony sprzedać największe gwiazdy”?

Sytuacja zdaje się być dobrze wszystkim znana, gdyż już ubiegłego lata nazwiska Davida Villi oraz Silvy wymieniane były w kontekście zasilenia największych klubów Europy. Jednak tak wtedy, jak i teraz prezydent Valencii, Vicente Soriano zdaje się zdecydowanie zaprzeczać wszelkim pogłoskom mówiącym o rychłym odejściu gwiazd z zespołu.

Mimo, że problemy gospodarcze przybierają zaawansowaną skalę, nikt w klubie nie myśli, aby rozwiązywać je przy pomocy Villi oraz Silvy, którzy od ubiegłego lata stanowią sztandarowe role w projekcie Unai Emery’ego. Sprzedaż wymienionych zawodników jest o tyle nieopłacalna, gdyż gotówka uzyskana z transferu nie pozwoliłaby na uzyskanie płynności finansowej na dłuższa skalę a klub dodatkowo straciłby któregoś ze swoich liderów, więc Soriano nie dopuszcza do wiadomości, iż możliwa jest sprzedaż któregoś z nich w styczniowym okienku transferowym.

Oczywiście krążą pogłoski jakoby, któryś z zawodników miał opuścić klub, lecz żaden kontakt ani tym bardziej oficjalne oferty nie wpływają do klubu. Biorąc pod uwagę ten fakt, pogłoski o rychłym odejściu Villi do Manchesteru City (szejkowie są podobno w stanie zaoferować Valencii 70 mln euro, a samemu zawodnikowi pięcioletnią umowę na mocy, której zarabiałby 172 tys. euro tygodniowo) należy uznać za czyste spekulacje, zwłaszcza, że sam zawodnik nie myśli o wyjeździe i deklaruje ciągłą chęć gry w Valencii, przynajmniej do okresu letniego.

Kategoria: Transfery | As/własne skomentuj Skomentuj (7)

KOMENTARZE

1. Jarunio10.12.2008; 12:19
JarunioPodoba mi sie tok myslenia Soriano co do ewentualnej sprzedarzy ktorys z Davidow! A co do tych szejkow to oni sobie moga...ale nie pilkarzy przywiazanych do barw klubowych! Klub z Manchesteru nigdy nie byl i nie bedzie klubem z historia oraz potega na arenie miedzynarodowej!
Bo pieniadze to nie wszystko, ale wszystko bez pieniedzy to...! ;) Ale my mamy jakies tam zaskurniaki! ;]
2. villa510.12.2008; 13:21
villa5No i kamień spadł mi z serca!Tak szczerze to się zaczynałem obawiać tej oferty tych szejków z City.70 mln. to naprawdę kupa szmalu.Widzę jednak że Soriano w przeciwieństwie do Solera ma mózg a nie siano.Widać że mu zależy na utrzymaniu sile zespołu a nie leżeć, żreć i puszczać pierdle jak Soler.AMUNT VALENCIA!!!
3. ches10.12.2008; 14:05
chesSoriano ma racje sprzedajac Ville i Silve mielibysmy pieniadze jednak na pokrycie tylko CZESCI dlugow wiec to jest nierozsadne a pozatym jakby Valencia wtedy grala??? nie mowie oczywiscie zeby caly czas przegrywali tylko po odejsciu (odpukac...) tych graczy gra Valencii oslablaby gigantycznie
4. Kanius10.12.2008; 14:14
KaniusTo były czyste spekulacje. Dobra załóżmy że sprzedaliśmy ich obu mamy te 70 mln € i co dalej? Dług częściowo spłacony, jednak zostało jeszcze wiele zaległości, a strata dwóch kluczowych graczy źle by się odbiła na lidze i zamiast 3 miejsce będziemy mieli 12 i tak w kółko. Aha live news: Hildebrand w Hoffenheim :).
5. goly10.12.2008; 15:14
A ja tam jestem zdania, że sprzedając Ville za 70mln ładnie byśmy na tym wyszli. Przecież za tą kwotę można kupić 3 wyśmienitych graczy, myślę, że szybko byśmy o Villi zapomnieli. Tyle, że jest jedno ale: jeśli polityka transferowa byłaby taka jak w ubiegłym roku to jednak wole Davida nie sprzedawać.
6. Kanius10.12.2008; 15:22
Kanius@ goly ale rzecz polega na tym że ze sprzedaży Villi kasa nie pójdzie na transfery tylko na spłatę długów...
7. caroline2118.12.2008; 14:14
caroline21to mi się podoba..:D