sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Warunek Bancaji

sebol, 02.12.2008; 19:58

Płynność finansowa Valencii jest w dalszym ciągu zagrożona. O czasu, gdy ostatnio informowaliśmy o kłopotach w układach na linii Valencia-Bancaja nie dogadano się jeszcze co do zwiększenia o 100mln kredytu, wzrosły jednak rokowania na przyszłość. Stanowczo odmawiający udzielenia pożyczki potentat bankowy zmienił nastawienie okazując gotowość do negocjacji. Jest skłonny zaoferować kwotę, o jaką prosi klub ze stolicy Levantu, pod warunkiem, że przedstawione zostaną stosowne dokumenty, potwierdzające wypłacalność biorcy.

Bankructwo, którego wszyscy związani z Valencią bardzo się obawiają w ostatnich dniach, może już za niedługo okazać się tylko złym snem, który nigdy nie miał prawa przełożyć się na rzeczywistość. Wczoraj rano doszło do kolejnego spotkania między przedstawicielami klubu oraz banku, a jego efekty zwiększyły optymizm Soriano i spółki. Bancaja stawia warunek: zgodzi się udzielić pożyczki w kwocie równej 100 mln Euro, w momencie gdy Valencia przedstawi dokumentację potwierdzającą sprzedaż parceli wokół stadionu Nuevo Mestalla. Zadowolony z przebiegu rozmów jest szczególnie drugi wiceprezydent Valencii, odpowiedzialny za aspekty finansowe - Miguel Zorío. Zaakcentował on, iż bank darzy klub, z którym jest od dawna związany, wielkim szacunkiem i należy na sprawę patrzeć z optymizmem. Zoria w towarzystwie dyrektora finansowego klubu, Javiera Gomeza rozmawiał wczoraj rano z zastępcą dyrektora naczelnego Bancaji o finansowej sytuacji klubu oraz innych kwestiach technicznych. Wiceprezydent zapewnia, że już wkrótce zostaną zaprezentowane niezbędne do udzielenia pożyczki dokumenty.

Ostatecznie Zorío przyznał jednak, że obecna sytuacja może jednak okazać się nieciekawa. Uważa, że w przypadku ewentualnego nie otrzymania kredytu doszłyby jeszcze problemy związane z ekonomicznym kryzysem na świecie. Zarząd Valencii wystrzega się winy za dopuszczenie do niepłynności finansowej, obiecuje jednak, że za wszelką cenę postara się problem zażegnać.

Valencia w tym tygodniu złoży też do urzędu miasta zaktualizowane dokumenty, dotyczące zmian w strukturze budynków mających powstać na gruntach wokół nowego stadionu. Zrezygnowano z pierwotnej opcji z dziewięcioma 16-piętrowymi obiektami na rzecz zaledwie trzech budowli o wysokości 33 pięter. Manewr ten ma ułatwić transakcję sprzedaży parceli, choć, co podkreślił prezydent Vicente Soriano, nie był to niezbędny zabieg.

Treści tego oraz poniższego newsa pochodzą z odmiennych źródeł i różnią się znacząco wersją wydarzeń, pomimo spójności podejmowanego zagadnienia. Radzimy zapoznać się z obiema publikacjami w celu wyciągnięcia lepszych wniosków. W poszczególnych newsach nie brakuje też informacji, których nie znajdziecie w drugiej wersji.

Kategoria: Ogólne | levante-emv skomentuj Skomentuj (0)

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy.