VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Dyrektor sportowy Valencii, który zasłynął ostatnio sprowadzeniem młodego lewego obrońcy rodem z Brazylii - Tiago Carleto - stwierdził, że to wcale nie musi być koniec transferowych posunięć tej zimy. Dodatkowo wyraził swą dumę spowodowaną wczorajszym triumfem nad Rosenborgiem oraz nawiązaniem współpracy z tak renomowaną firmą, jaką jest Mercedez-Benz.

Fernando nie ma zamiaru stawać na drodze odejściu Timo Hildebranda - daje mu zupełnie wolną rękę, jeśli chodzi o wybór nowego pracodawcy. Niemiec, który wyrobił sobie solidną markę w swym kraju świetnymi występami w Stuttgarcie, uwieńczonymi zdobyciem mistrzostwa kraju, bez wątpienia nowy klub u naszych zachodnich sąsiadów znajdzie. Pożegnanie z Mestalla portero Valencii jest już chyba zatem nieuniknione.

Była gwiazda Valencii podkreśla, iż trudnym zadaniem jest ściągnięcie do klubu wielu graczy w okienku zimowym, ale nie niemożliwym. Na razie Hiszpan zakontraktował jednego piłkarza, Tiago Carleto, który już jutro rano ma zrealizować pierwszy trening z nową ekipą. Colomer stwierdził, że bardziej opłacalne było pozyskanie tego gracza teraz, aniżeli latem.

Zapytany o kumulację lewych obrońców po sprowadzeniu Carleto, przypomniał, że jest jeszcze w zanadrzu młody Jaume Costa, gracz młodzików, który robi duże postępy. Przyznał, że nie jest to jeszcze co prawda piłkarz gotowy do wejścia w pierwszy zespół, ale nie wykluczył, że tak wkrótce może się wydarzyć.

Fernando wychwalił też południowoamerykański rynek piłkarzy, z którym jest ostatnio za pan brat. Twierdzi on, że pozyskiwanie zawodników z tego źródła niesie ze sobą bardzo wiele korzyści. Ich sezon jest inny niż w Europie, łatwiej ściągnąć stamtąd piłkarza - dodał. Nie umknęły mu jednak wady tego typu polityki, a za główną uznał ograniczenia, jeśli chodzi o ilość zawodników spoza Unii Europejskiej w kadrze.

Pozostając przy sprawach transferowych, Gomez zaprzeczył doniesieniom niemieckiego Kickera odnośnie zainteresowania graczami Bayeru Leverkusen - Gonzalo Castro i Tranquillo Barnettą.

Na koniec dyr. sportowy wyraził swe zadowolenie, co do ostatniego spotkania Valencii z Rosenborgiem Trondheim, a także podpisania sponsorskiej umowy ze znanym producentem samochodów - spółką Mercedez-Benz.

Kategoria: Wywiady | superdeporte skomentuj Skomentuj (10)

KOMENTARZE

1. cavanagh29.11.2008; 00:08
cavanagha może jeszcze "Hildebrandinho" :D
2. k_tronic29.11.2008; 09:46
mysle ze moznaby bylo zadac za niego jakies 500tys, przynajmniej zwrocilby sie jego kontrakt z tej jesieni kiedy obrazony nie gral
3. Angulo29.11.2008; 10:10
AnguloCudownie! Nareszcie element łączący F1 i piłkę nożną. Moim ulubionym teamem F1 jest McLaren, a w piłce oczywiście Valencia!
4. Damian3829.11.2008; 11:26
Damian38No właśnie , 500 tysięcy ktoś powinien za Hildebranda dać . Bardzo dobrym bramkarzem nr 1 byłby Amelia , ale chyba będzie za drogi .
5. Kanius29.11.2008; 12:08
KaniusBez sensu pozyskaliśmy Go za darmo i odejdzie za darmo. Może i nie gra teraz wcale, ale swoją wartość ma i sądzę że z 2 mln € na luzie byśmy za niego dostali, a ciekawe skąd weźmiemy kasę na nowego bramkarza.
6. TheKazz29.11.2008; 12:35
TheKazzBędziemy mieli mercedesa na koszulkach teraz:D?
7. Nevan_1429.11.2008; 12:43
Nie no na koszulkach chyba nie... Chodzi o to, ze Mercedes udostępni bodajże 12 samochodów marki Mercedes dla klubu. :)
8. pedro129.11.2008; 14:12
Czy Gomez nie jest zbyt wspaniałomyślny dla Timo? Przecież trudno będzie sprowadzić na jego miejsce doświadczonego bramkarza za darmo.
9. canizares30.11.2008; 11:19
canizaresPo co nam teraz Amelia na bramkarza nr1 jak teraz Renan dobrze zaczął bronić. Kupmy tego Cesara co jest rezerwowy w Totenhamie bowiem ma za sobą udane występy w Reala lub jednego z bramkarzy z Athletic Bilbao Armando lub Lafuente
10. Damian3830.11.2008; 18:00
Damian38Bo Amelia to bardzo dobry bramkarz .