sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Klub przewiduje 140 mln Euro zysku

Lobo, 17.11.2008; 23:46

Valencia ma 140 mln Euro zysku w budżecie za bieżący rok fiskalny, poinformował Vicente Soriano na wlanym zgromadzeniu akcjonariuszy, które odbyło się dziś w loży stadionu Mestalla. Było to zarazem pierwsze walne zgromadzenie, któremu przewodniczył nowy prezydent od czasu objęcia sterów klubu w lipcu. Dla Soriano celem nadrzędnym prezydentury jest na powrót uczynić Valencię klubem piłkarskim. W przemówieniu, które zainaugurowało obrady padały z jego ust słowa: porządek, powaga, pogoda ducha, pokora, ambicja i nadzieja. Przypomniał także, że Valencia jest jednym z dziesięciu największych klubów świata.

Celem nadrzędnym jest przywrócenie klubowi jego wielkości, tak w sferze sportowej, jak i gospodarczej, nie zapominając o tym, że klub jest dla fanów, zaznaczył prezes Valencii. Dodał także, że pod względem sportowym zespół wrócił do górnej połówki tabeli. Nie sprzedaliśmy Davida Villi ani Davida Silvy, mimo, iż wielu uważało ich już za martwych dla drużyny i nie widzieli ich już zakładających koszulkę Valencii, dodał.

Analizując aspekty pozasportowe, Vicente Soriano przypomniał, iż klub już przedstawił żądania względem reprezentantów Valencia Experience, które mimo, iż reklamowało się na koszulkach Los Ches, pozostawiło za sobą dziurę w budżecie Valencii w kwocie 6. mln Euro. W październiku zamkniemy umowę, która przewiduje budowę identycznego systemu lekkoatletycznego jaki funkcjonuje na Wembley, powiedział największy udziałowiec klubu. Potwierdził także, że stadion Nuevo Mestalla będzie gotowy w styczniu 2010 roku, zaś jego inauguracja nastąpi w sezonie 2010/2011.

Na temat nowego ośrodka sportowego w Porxinos, potwierdził ,bez podawania konkretnej daty, że prace ruszą w 2009 roku. Klub nie zamierza jednak całkowicie rezygnować z ośrodka w Paternie i będzie utrzymywał powiązania społeczne i sportowe. Analizując zyski w budżecie rzędu 140 mln przed opodatkowaniem, potwierdził, że będą to wpływy ze sprzedaży parceli obecnego stadionu. Umowa ma zostać zamknięta przed końcem 2008 roku, zaś jej szczegóły zostaną ujawnione prasie w razie potrzeby. Za dwa lata osiągniemy równowagę budżetową związaną ze zwykłą działalnością klubu. Będziemy wydawać to, co zarobimy, bez zadłużania klubu, zaznaczył Soriano.

Prezydent klubu potwierdził także, że po sprzedaży 2 tysięcy karnetów, klub stał się jednym z dwóch posiadających największą ilość abonamentów w lidze. poinformował również, że klub zamierza rozprowadzić 20 tysięcy karnetów na nowy stadion w formie zobowiązania. Będzie to znaczący dla budżetu zastrzyk. Dodam, że prognozy ekonomiczne przewidują podwojenie wpływów jakie nowy stadion będzie generował do kasy klubowej w porównaniu do obecnego, stwierdził. Valencia zaprezentuje nową witrynę sieciową, telewizję internetową, oficjalne radio klubowe oraz zamierza wygospodarować pomieszczenia pod muzeum klubowe na Nuevo Mestalla.

Kategoria: Ogólne | Superdeporte.es skomentuj Skomentuj (8)

KOMENTARZE

1. fundmental18.11.2008; 00:06
czapka mi z głowy spadła :)
2. david-villa-718.11.2008; 06:47
david-villa-7No no pokazna smuka ;D

Pamietam jak byla nagonka na Soriano kiedy Soler odchodzil ale widac ze ma jakis plan na ten klub i przywroci blask Los Ches

Amunt;>
3. beny18.11.2008; 08:38
tyle ze ten zysk to nie zasluga soriano, ktory zaczal dzialc od sierpania. to zasluga polityki jeszcze poprzedniego zarzadu. i pamietajcie ze ksiegowy zysk (w dodatku brutto) 140 to nie znaczy ze 140 mln lezy sobie gdzies w kasie cyz banku gotowe do podjecia na wydatki
4. Gajos18.11.2008; 16:14
GajosNo nareszcie coś się dzieje w tej sprawie :))
5. SinDweLLer18.11.2008; 17:11
Nice ale trzeba dobrze sporzytkować te pieniądze najlepiej na trafne transfery.
6. pedro118.11.2008; 17:47
Beny,ale wypaliłeś z tymi zasługami poprzedniego zarządu. Największą zasługą Solera&Co. jest ponad 600 mln długu.
7. Kanius18.11.2008; 18:55
KaniusTe 140 mln € pójdzie na spłatę długów, no chyba że Soriano mówi że spłacimy dług + zostanie nam 140 mln €.
8. beny19.11.2008; 01:47
pedro: nie mowie ze to bylo dobre/zle duzo/malo tylko mowie ze to zysk za styczen-pazdziernik 2008. a nowy zarzad jest od sierpnia 2008r ale zanim zaczal dzialc podjemowac dezycje itd to chyba widodomo ze nie zarboil/stracil dla klubu x-kwoty w tydzien tylko po paru miesiacach. wiec dzialanie noweych wladz przyjdzie nam rozliczac za pare miesicy a nie teraz. tak to jest w ksiegowosci.wszystko co wplynie/wyplynie z klubu w tym roku to decyzje poprzedniego zarzadu

ps: jak to jest w kwesti koszulek - sponosora krotego logo jest na koszulkach? kiedy sprawa sie wyjasni i kiedy bedzie nowy/ wlasciwy sponosr?