Mata i spółka zagrają na ME U-21

Dzidek, 15.10.2008; 14:55
Nie lada emocje swoim sympatykom zafundowali młodzi reprezentanci Hiszpanii. Podopieczni Juana Ramona Lopeza Caro z wielkim trudem uporali się ze Szwajcarią w dwumeczu o awans do przyszłorocznych Mistrzostw Europy U-21, które odbędą się we Szwecji.

W sobotnim meczu rozgrywanym na stadionie Aarau Szwajcarzy zwyciężyli gości z Półwyspu Iberyjskiego 2:1. Na domiar złego, w 24. minucie drugiej potyczki bramkę zdobył Gashi, snajper przyjezdnych. Hiszpanie na gola potomków Helwetów odpowiedzieli w 50. minucie, jednak remis 1:1 wciąż był korzystny dla rywali. Dopiero w 3. minucie doliczonego czasu gry bramkę wyrównującą stan dwumeczu strzelił Sisi – wychowanek Valencii występujący w Recreativo Huelva, do którego klub z Estadio Mestalla przez obecny i następny sezon posiada prawo pierwokupu. Raul Garcia zapewnił gospodarzom udział w ME 2009, strzelając gola na 3:1 siedem minut przed końcem dogrywki.

Całe zawody rozegrał zawodnik Valencii, Juan Mata. Start Mistrzostw Europy zaplanowano na 15 czerwca 2009 roku. Jak dotąd zakwalifikowały się: Szwecja(gospodarz), Hiszpania, Finlandia, Anglia oraz Białoruś. Pozostali trzej uczestnicy zostaną wyłonieni już dzisiaj.

Bramki Sisiego oraz Raula Garcii – VCF Video

Hiszpania: Sergio Asenjo; Azpilicueta, Piqué, Chico, Torres (Canella, 60’); Raúl García, Javi García (Sergio Busquets, 76’); Sisi, Mata, Jurado (Xisco, 46’); i Bojan.

Szwajcaria: Sommer; Thiesson, Barmettler, Ferati, Ziegler; Lustenberger; Nikci (Frank Feltscher, 75’), Zambrella, Crettenand, Gashi (Basha, 83; Ural, 115’); i Vonlanthen.

Gole: 0-1, minuta 24: Gashi. 1-1, minuta 50: Xisco. 2-1, minuta 90+3: Sisi. 3-1, minuta 113: Raúl García.

Kategoria: Ogólne | UEFA/RFEF skomentuj Skomentuj (4)