Nawet rewelacyjna postawa przymierzanego do Valencii bramkarza reprezentacji Peru nie wystarczyła do osiągnięcia korzystnego rezultatu dla przyjezdnych i Hiszpania po dobrym spotkaniu zwyciężyła w rozegranym w Huelvie meczu 2-1. Bramkę otwierającą wynik spotkania zdobył David Villa, precyzyjnie umieszczając piłkę w siatce po znakomitym podaniu Xaviego.

Mecz toczony był w szybkim tempie, obydwie drużyny futbol otwarty, konstruowały sporo ofensywnych akcji. Widoczną przewagę na boisku zdobyli jednak w pierwszej połowie Hiszpanie, co w 37 minucie przypieczętował David Villa, pokonując przymierzanego do Valencii peruwiańskiego bramkarza - Leao Butróna. Choć strzał Villi był tradycyjnie już pewny i precyzyjny, Butronowi zabrakło tylko kilku centymetrów aby piłkę zmierzającą do siatki sparować w bok. 31-letni bramkarz zaliczył zresztą wczoraj znakomity występ, wielokrotnie ratując swoją reprezentację przed utratą bramek.

Prócz Davida Villi, od pierwszego gwizdka znalazło się jeszcze dwóch piłkarzy Valencii - David Silva oraz Carlos Marchena. Marchena miał swój udział przy bramce wyrównującej, wybijając piłkę z okolic 7 metra od bramki Cassillasa nie zrozumiał się z bramkarzem, który również wybiegł do tej piłki, a wybił ją na tyle niefortunnie, że ta spadła wprost na głowę Hernana Rengifo, napastnika Lecha Poznań, który z kilkunastu metrów przelobował wracającego do bramki Ikera Cassillasa.

Zwycięską bramkę w końcówce spotkania zdobył Joan Capdevila, silnym strzałem z półwoleja nie dając szans bramkarzowi gości. W barwach narodowej drużyny Hiszpanii zadebiutował wczoraj Sergio Garcia, zmieniający w 83 minucie Davida Silvę. Wcześniej na boisku za Andersa Iniestę pojawił się Santi Cazorla, drugi z zawodników dołączonych do kadry w ostatniej chwili, który popisał się kilkoma świetnymi akcjami i znakomitym uderzeniem z kilkunastu metrów, wybronionym jednak przez bramkarza gości. Dobry mecz podopiecznych Luisa Aragonesa, a szczególnie dobra postawa wpuszczonych po przerwie dublerów, może rodzić optymizm przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy.

Kategoria: Ogólne | Las Provincias skomentuj Skomentuj (5)