Hiszpania U-17 mistrzem Europy

Dzidek, 16.05.2008; 22:30
Zespół Hiszpanii prowadzony przez doświadczonego Juana Santistebana obronił tytuł wywalczony w ubiegłym roku w Belgii rozgramiając w finale tegorocznych rozgrywek reprezentację Francji aż 4:0. Udział w sukcesie Hiszpanów miał również napastnik młodzieżówki Valencii, Sergi Garcia Mut, który w dzisiejszym finale zdobył swojego trzeciego gola w turnieju.

W spotkaniu grupowym obu ekip padł remis 3:3, co wskazywało na wyrównany pojedynek finałowy. Nic bardziej mylnego, bowiem Hiszpanie wyciągnęli z ostatniej konfrontacji wnioski i tym razem nie dali nawet najmniejszych szans rywalom. Na dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy świetną akcję zespołową wykończył Keko, zdecydowanie najlepszy piłkarz na boisku. To właśnie skrzydłowy Atletico Madryt asystował przy drugiej bramce, której strzelcem był Sergi. Podłamani Francuzi nie potrafili znaleźć remedium na taktykę oponentów i ograniczali się jedynie do indywidualnych zrywów. W 63’ minucie rzut karny na gola numer 3 zamienił Thiago Alcantara, a już sześć minut później rezultat rywalizacji na 4:0 ustalił Manuel Gavilan.

Francja: Mezui; Adegoroye (Nego, m.41), Faure, Damour (Auras, m.48), Kolodziejczak; Sunu, Reale, Fofana, Kukuta; Grenier (Boly, m.50) i Tafer.

Hiszpania: Alex; Montoya, Pulido, Gaztañaga, Planas; Sielva, Álvaro; Keko, Thiago (Canales, m.68), Carmona (Gavilán, m.55); Sergi (Rochina, m.74).

Gole: 0-1, m.31: Keko. 0-2, m.46: Sergi. 0-3, m.62: Thiago. 0-4, m.69: Gavilán.

Kategoria: Ogólne | rfef.es skomentuj Skomentuj (5)