sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Gattuso: „Gra była pod kontrolą”

Michał Kosim, 01.01.2023; 15:24

Mister po porażce na Estadio de la Cerámica

Gennaro Gattuso, mimo przegranej w starciu z Villarrealem, był zadowolony z postawy Los Ches w tym meczu. Oto co trener Valencii sądzi o tym spotkaniu, jak postrzega rolę Cavaniego w drużynie oraz czego oczekuje od 2023 roku.

Jaka jest twoja ocena gry?

W pierwszych 10 czy 15 minutach podjęliśmy dużo ryzyka, potem zespół grał bardzo dobrze. Mieliśmy kilka niebezpiecznych sytuacji, których nie udało nam się wykorzystać. W drugiej połowie Villarreal CF nie grał środkiem, tempo gry było bardzo wolne, kontrolowaliśmy sytuację i myślę, że rywale nie mieli okazji, ponieważ gra była bardzo pod kontrolą. Dzisiaj różnicę zrobił stały fragment gry na dwie minuty przed końcem.

Martwisz się, że zespół może zbytnio polegać na Cavanim?

To nie jest problem Cavaniego. Problem polega na tym, że kiedy mieliśmy okazje brakowało nam ostatniego podania, kiedy mieliśmy strzelać nie robiliśmy tego... Zawiodło podejmowanie decyzji przy ostatnim podaniu, ale powtarzam, mecz mi się podobał. Graliśmy przeciwko świetnej drużynie, która miała trudności i mieliśmy okazję strzelić drugiego gola, ale go nie zdobyliśmy.

Czy Valencia CF dopuszcza do zbyt wielu okazji?

Ile okazji miał Villarreal CF? W pierwszej minucie mieli jedną. Po tym, co mieli? Zobaczmy, czy oglądałem inny mecz. Jeśli oglądałeś mecz, nie wiem, dlaczego mnie o to pytasz. Mieli trzy, cztery szanse. Ile okazji stworzyło Villarreal CF w ostatnich latach w meczach z Valencią CF?

Czy uważasz, że porażka jest sprawiedliwa?

Wynik nie jest dla nas prawidłowy. Myślę, że dla nas najsprawiedliwszy byłby remis.

Co pozytywnego wyniosłeś z tego meczu?

Podobała mi się gra, podobała mi się mentalność, chociaż nie byliśmy w stanie uśmiercić gry, mimo że mieliśmy cztery, pięć okazji. Musimy poprawić kilka rzeczy, ale zrobiliśmy też wiele pozytywnych rzeczy.

Jak oceniasz rok 2022 i o co prosisz od roku 2023?

Proszę o dalsze poprawianie tego, czego nam brakuje, ponieważ to nie pierwszy raz, kiedy tracimy bramkę po 80. minucie. Nie musimy tłumaczyć się, że jesteśmy młodym zespołem, dobrze pracujemy, ale musimy poprawić mentalność i dać ciągłość naszej grze.

Kategoria: Wywiady | Valencia CF skomentuj Skomentuj (4)

KOMENTARZE

1. LukasZ_NS01.01.2023; 15:56
LukasZ_NSTo jednak chyba trener był na innym meczu...no nic pozostaje czekać na kolejnego nowego trenera...
Gdzie oni mieli ten mecz pod kontrolą? Tzn powolne wyjście do przodu i zatrzymywanie się przed polem karnym rywala i wycofywanie piłek non stop z czego nic nie ma ?
Villarreal szybkimi nawet długimi dokładnymi podaniami na wolne pole potrafił sobie stwarzać okazje, takie dziury non stop w obronie u nas i nie dokładne podania, przeciwnicy jak odbierali piłkę to tylu leciało do przodu z kontrą i to na pełnej prędkości, a nasi pomimo, że grają tylko w lidze to kondycyjnie nie wyrabiają,co chwile skurcze i też nie biegają tyle ani w pressingu ani wychodząc z kontrą...
2. LimaK01.01.2023; 16:41
Gattuso faktycznie mija się z rzeczywistością.

3. Tomash87g01.01.2023; 19:57
Prawdę pisząc Valencia powinna przegrywać od 25. sekundy. Cud sprawił, że Moreno nie trafił do pustej bramki. A i nie pierwszy raz Valencia nie umie utrzymać prowadzenia do końca. Z Villarrealem była taka różnica, że zarówno pierwszej, jak i drugiej połowy. W tym meczu Valencia miała dwa szczęścia - pudło Moreno, Brak czerwonej dla Comerta za faul od tyłu. Bez transferów ani rusz, choć czuję, że będzie sporo wychodzących, w tym Thierry i Musah, a nie przychodzących. Wówczas będzie walka o utrzymanie.
4. El03.01.2023; 17:33
A ja uważam, że nie zagraliśmy złego meczu jak na mecz na wyjeździe z niestety silniejszym od nas zespołem, bo takie niestety są obecne realia. Wynik oczywiście rozczarowuje, ale oglądało się to nie najgorzej.