sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Gayà nie zagra na Mundialu!

Wojciech Ciuraj, 19.11.2022; 01:57

Kontuzja lewego obrońcy

Mimo wywalczenia sobie miejsca w kadrze Luisa Enrique, José Luis Gayà nie zagra na Mistrzostwach Świata w Katarze. Kapitan "Nietoperzy" skręcił kostkę podczas jednego z treningów i uraz ten okazał się na tyle poważny, że sztab zdecydował się odesłać zawodnika do Hiszpanii.

Sam piłkarz jest zdruzgotany pechowym urazem, który wykluczył go z udziału w turnieju. Tuż przed powrotem do kraju Gayà udzielił hiszpańskim mediom krótkiego wywiadu, w którym podzielił się swoimi odczuciami:

"Wciąż do mnie nie dociera co się stało. Próbuję to sobie przyswoić. Wiem, że trener i sztab podjęli decyzję dobrą dla drużyny. Wierzę, że zagrają wspaniały turniej i trzymam za nich kciuki. Los chciał, że zamiast na boisku będę wspierał drużynę jako kibic przed telewizorem."

Wyrazy wsparcia dla kapitana "Nietoperzy" płyną z całego kraju. Luis Enrique podkreślił, że choć uraz nie jest poważny, nie może sobie pozwolić na posiadanie w kadrze gracza z dyskomfortem. Jego zdaniem Gayà jest wielkim profesjonalistą zarówno na boisku jak i poza nim, a przekazywanie takich decyzji jest najtrudniejszą częścią tego zawodu.

Kategoria: Reprezentacje | plazadeportiva, fot. plazadeportiva skomentuj Skomentuj (1)

KOMENTARZE

1. LimaK19.11.2022; 11:49
Współczuję mu.
"Wypaść na ostatniej prostej", to musi boleć :/