sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Oficjalnie: Herrerín nowym bramkarzem!

Mateusz Piniarski, 28.09.2022; 23:10

Kontrakt do końca sezonu

Długotrwała kontuzja Jaume Doménecha mocno skomplikowała położenie zespołu jeśli chodzi o obsadę bramki, bowiem jedynymi porteros w zespole byli Giorgi Mamardashvili i kompletna zagadka - Cristian Rivero. Ruszyły poszukiwania wolnego zawodnika, a wybór padł na 34-letniego baska

Zarząd od czasu naderwania przez Hiszpana więzadła w kolanie rozglądał się za zastępcą. Idealnym profilem był bramkarz mający dużo meczów w LaLiga tak, by młodsi koledzy mogli czerpać z jego doświadczenia. Po dwóch tygodniach testów w Paternie wybór padł na byłego zawodnika Athleticu Bilbao - Iago Herrerína, który przekonał trenerów bramkarzy José Manuela Otxotorenę i Roberto Perrone. Urodzony w 1988 roku bramkarz ma na swoim koncie łącznie 104 mecze w lidze i pucharze Hiszpanii.

Intencją jest też zwiększenie rywalizacji o pozycję numer dwa, a co za tym idzie przyspieszenie rozwoju Cristiana Rivero, bramkarza o potencjale cenionym przez trenerów, lecz wciąż niesprawdzonego na poziomie LaLiga. Pomysł jest prosty - obserwacja na treningach i wyłonienie dublera dla Giorgiego Mamardashvilego.

Iago Herrerín wrócił tym samym do kraju i przypomniał się hiszpańskim kibicom po wojażach w Arabii Saudyjskiej, gdzie w barwach Al-Raeda (gdzie grał pod wodzą dobrze znanego m.in. z Girony Pablo Machína) rozegrał 13 meczów, wpuszczając 24 bramki.

Kategoria: Ogólne | El Desmarque | fot. valencia.com skomentuj Skomentuj (0)

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy.