sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Cenk Özkacar blisko Valencii!

Wojciech Ciuraj, 23.08.2022; 00:44

Burzliwy finał okienka

Podobnie jak w poprzednich latach, Valencia czeka do ostatnich dni okienka by wzmocnić zespół. Miguel Ángel Corona cierpliwie przeczesuje rynek w poszukiwaniu graczy pasujących do koncepcji Gennaro Gattuso, a jednocześnie mieszczących się w realiach finansowych klubu. Piłkarzem, na którym szczególnie miało zależeć Włochowi jest Cenk Özkacar.

Turecki stoper jest zawodnikiem Olympique Lyon, jednak ostatni sezon spędził na wypożyczeniu w belgijskim OH Leuven. Özkacar to wysoki, lewonożny stoper, którego wyróżnia dobre wyprowadzenie piłki. Gattuso nalega by zbudować defensywę, w której będzie miał do dyspozycji piłkarzy preferujących zarówno grę lewą jak i prawą nogą. Cenk Özkacar ma zastąpić Omara Alderete, który w ubiegłej kampanii był podstawowym lewym stoperem.

21-latek wzmocni Valencię w ramach rocznego wypożyczenia, jednak "Nietoperze" zastrzegły sobie klauzulę wykupu, która według różnych źródeł ma wynieść około 5 mln €. Choć reprezentant Turcji miał na stole inne oferty, zdecydował się kontynuować swoją karierę na Mestalla. Kluczową rolę w finalizacji tej transakcji odegrał Gennaro Gattuso.

Kategoria: Transfery | plazadeportiva, fot. plazadeportiva skomentuj Skomentuj (1)

KOMENTARZE

1. LimaK23.08.2022; 13:05
Wzmocnienia by się przydały.