sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Cillessen o krok od transferu

Iwo Rubaszewski, 03.08.2022; 13:34

Bramkarz wróci do ojczyzny

Wiele wskazuje na to, że Jasper Cillessen zostanie pierwszym zawodnikiem, który tego lata opuści Estadio Mestalla na zasadzie definitywnego transferu. Transfer zawodnika do NEC Nijmegen jest bliski realizacji. Jego odejście umożliwi rejestrację nowych nabytków.

W minionym sezonie Cillessen stracił miejsce w wyjściowym składzie. Przyczyniły się do tego urazy, które już nie pierwszy raz utrudniły mu życie, oraz bardzo dobra dyspozycja Giorgiego Mamardashvilego, który zaczął rozgrywki 2021/2022 jako jedynka. Japser wrócił między słupki w 7 kolejce (po fatalnym występie Mamardashvilego z Sevillą) i do stycznia nie oddał miejsca w jedenastce. Na początku 2022 roku przytrafiła mu się kontuzja, w bramce ponownie zastąpił go Gruzin, a Cillessen nie wrócił już do regularnej gry; po wyleczeniu urazu zagrał tylko dwa razy.

Cillessenowi zależy na wyjeździe na zbliżający Mundial, więc zdecydował się opuścić Valencię w poszukiwaniu regularnej gry. Bramkarz najprawdopodobniej trafi do NEC Nijmegen, czyli 11 drużyny Eredivisie. Dla Cillessena będzie to powrót do korzeni, gdyż jest on wychowankiem tego zespołu. Odszedł z Nijmegen w 2011 roku i przeniósł się do Ajaxu, skąd później trafił do Hiszpanii. Transfer golkipera wydaje się być na ostatniej prostej. Valencia otrzyma za niego niewielką kwotę.

Według informacji dziennikarza zajmującego się VCF - Héctora Gómeza odejście Cillessena pozwoli na zarejestrowanie Samu Castillejo oraz Samuela Lino. Może także pomóc w kwestii przedłużenia umowy z Giorgim Mamardashvilim do 2027 roku.

Kategoria: Transfery | Hector Gomez | PlazaDeportiva | fot. ElDesmarque skomentuj Skomentuj (3)

KOMENTARZE

1. LimaK03.08.2022; 22:14
Ciekawe za ile pójdzie i gdzie...
2. LimaK03.08.2022; 22:16
Jakoś wątpię, by chciał już teraz wracać do Nijmegen.
Mimo problemami zdrowotnymi, chyba stać go jeszcze na grę w lepszym klubie.

Czas pokaże.
3. SuperStarrr04.08.2022; 00:54
SuperStarrrHolendrzy nie mają dobrych bramkarzy. nawet tam będzie Nr.1 a nam to odpowiada. ma chyba najwyższą pensje w drużynie.