sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Musah na celowniku BVB?

Wojciech Ciuraj, 19.07.2022; 22:38

Amerykanin opuści Valencię?

Nadchodząca kampania może okazać się kluczowa dla Yunusa Musaha. Młody pomocnik po dwóch sezonach bycia częścią zespołowej rotacji, czuje się gotow do walki o pierwszy skład. W sparingu z Borussią Dortmund, Amerykanin pokazał, że w nowej taktyce może wejść na zupełnie nowy poziom, a jego udany występ wzbudził zainteresowanie niemieckiego klubu.

Czołowe europejskie zespoły od dawna obserwują rozwój Yunusa Musaha. Niestety ogólna dyspozycja drużyny, a także kłopot w znalezieniu odpowiedniej roli dla młodego Amerykanina nieco zahamowały jego postępy. Wiele wskazuje na to, że wszechstronny pomocnik bardzo skorzysta na pracy z Gennaro Gattuso. Włoski trener preferuje grę trójką w środku pola, w której wszystkie akcje przechodzą przez pomocników. Musah jako piłkarz wszechstronny i wciąż nie do końca ukształtowany, ma pełnić w tej taktyce rolę pomocnika box-to-box. Dla wychowanka Arsenalu nie będzie to nowe zadanie, bowiem właśnie w tej strefie boiska występuje w drużynie narodowej.

Borussia Dortmund liczy, że problemy finansowe Valencii pozwolą na okazyjne wykupienie perspektywicznego gracza. Niemiecki klub słynie z rozwijania i promowania młodych piłkarzy, a ich letnie wzmocnienia mogą robić wrażenie. Kontrakt Musaha obowiązuje do 2026 roku i klub liczy, że wysoka klauzula odstępnego, która wynosi aż 100 mln

Amerykanin opuści Valencię?

Nadchodząca kampania może okazać się kluczowa dla Yunusa Musaha. Młody pomocnik po dwóch sezonach bycia częścią zespołowej rotacji, czuje się gotow do walki o pierwszy skład. W sparingu z Borussią Dortmund, młody Amerykanin pokazał, że w nowej taktyce może wejść na zupełnie nowy poziom, a jego udany występ wzbudził zainteresowanie niemieckiego klubu.

Czołowe europejskie zespoły od dawna obserwują rozwój Yunusa Musaha. Niestety ogólna dyspozycja drużyny, a także kłopot w znalezieniu odpowiedniej roli dla młodego Amerykanina nieco zahamowały jego postępy. Wiele wskazuje na to, że wszechstronny pomocnik bardzo skorzysta na pracy pod okiem Gennaro Gattuso. Włoski trener preferuje grę trójką w środku pola, w której wszystkie akcje przechodzą przez pomocników. Musah jako piłkarz wszechstronny i wciąż nie do końca ukształtowany, ma pełnić w nowej taktyce rolę pomocnika box-to-box. Dla wychowanka Arsenalu nie będzie to nowe zadanie, bowiem właśnie w tej strefie boiska występuje w drużynie narodowej.

Borussia Dortmund liczy, że problemy finansowe Valencii pozwolą na okazyjne wykupienie perspektywicznego gracza. Niemiecki klub słynie z rozwijania i promowania młodych piłkarzy, a ich letnie wzmocnienia mogą robić wrażenie. Kontrakt Musaha obowiązuje do 2026 roku, jednak jak zapowiedział Miguel Ángel Corona - wszyscy zawodnicy Valencii są dostępni na rynku.

Kategoria: Mecze | plazadeportiva, fot. plazadeportiva skomentuj Skomentuj (0)

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy.