sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Valencia nie wykupi Alderete

Wojciech Ciuraj, 16.06.2022; 17:24

Paragwajczyk wróci do Herthy

Jeszcze kilka tygodni temu wydawało się, że Omar Alderete będzie kontynuował swoją przygodę na Mestalla. Paragwajczyk potwierdził swoją jakość na boisku, a niewielka klauzula wykupu jawiła się jako prawdziwa okazja rynkowa. Peter Lim miał jednak inne zdanie na ten temat i mimo chęci pozostania w Valencii, lewonożny stoper wróci do Herthy po 30 czerwca.

W swoim debiutanckim sezonie w LaLidze, Alderete dał się poznać jako bezkompromisowy, agresywny stoper. Jego bezpośredni styl gry wydawał się idealnie pasować do filozofii José Bordalása. Paragwajczyk w końcowej części sezonu świetnie spisywał się grając w trójce z Diakhaby`im i Paulistą czym zapracował sobie na zainteresowanie większych klubów. Opieszałość Valencii zamierzają, bowiem wykorzystać Altetico, Sevilla i Villarreal, które są gotowe zapłacić Herthcie znacznie więcej niż wynosiła klauzula wykupu Paragwajczyka.

Decyzja o nie wykupieniu Alderete wydaje się w tym momencie mało zrozumiała biorąc pod uwagę zasoby kadrowe drużyny. Oficjalne stanowisko klubu jest takie, że Paragwajczyk nie pasuje do koncepcji gry Gennaro Gattuso, którego intencją jest przywrócenie atrakcyjnej piłki na Mestalla. Część dziennikarzy uważa także, że być może Jorge Mendes ma w planach transfer, któregoś ze swoich klientów, który w mniemaniu trenera prezentuje większą jakość niż Omar Alderete. Reprezentant Paragwaju w ciepłych słowach podziękował trenerowi, kibicom, a także kolegom z drużyny za wspólnie spędzony rok. Wszystko wskazuje na to, że w kolejnej kampanii Alderete powróci na Mestalla, ale już w innych barwach.

Kategoria: Transfery | plazadeportiva, fot. plazadeportiva skomentuj Skomentuj (4)

KOMENTARZE

1. vcf16.06.2022; 17:42
vcfEhh, aż brakuje słów... Koleś znakomicie adaptuje się w drużynie, od samego początku gra bardzo pewnie i obok Paulisty wyrasta na czołowego stopera, a oni go ot tak puszczają... Przecież szansa że w cenie wykupu Alderete znajdziemy równie dobrego/lepszego obrońcę to może jakieś 10% :/
Naprawdę, takie decyzje to wprost działanie na szkodę klubu...
2. caldinho16.06.2022; 18:48
caldinhoNie dość że zagrał najwięcej minut (o 1000więcej niż Paulista) to był najpewniejszym punktem, szczególnie pod nieobecność Brazylijczyka. Asekurował największy obszar pola karnego i przedpolem karnym to do tego jest lewonożny. Ale cóż, skoro Gattuso woli więcej atrakcji, to myślę, że Mouctar je również w przyszłym sezonie zapewni.
3. caldinho16.06.2022; 18:50
caldinhoJeszcze dodać wiek niecałe 26 lat... przecież on pójdzie z Herthy za 20-30 mln euro.
4. Cirian16.06.2022; 22:30
CirianBo żeby skorzystać z opcji wykupu i sprzedać natychmiast drożej to też się nie dało?