sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Mertens na celowniku

Wojciech Ciuraj, 11.06.2022; 11:55

Belg trafi na Mestalla?

Jeszcze przed przybyciem Gattuso do Valencii, media przygotowały listę ulubionych graczy włoskiego szkoleniowca. Wobec prawdziwej rewolucji w kadrze "Nietoperzy" należy przypuszczać, że nowy trener będzie chciał zakontraktować kilku dawnych podopiecznych. Jednym z najczęściej powtarzanych przez włoskie media nazwisk jest Dries Mertens.

Filigranowy Belg to prawdziwa legenda Napoli. W ciągu 9 sezonów na Stadio Diego Armando Maradona pobił niezliczone rekordy, stając się między innymi najlepszym strzelcem w historii klubu. Mertens oprócz niewątpliwych walorów sportowych, osiągnął także kultowy status w samym mieście. Jergo zaangażowanie w sprawy społeczne i problemy trapiące lokalną społeczność uczyniły z niego najważniejszą postać Napoli. Mimo to Belg poważnie rozważa odejście z Neapolu. Jego kontrakt wygasa 30 czerwca mógłby więc bez większych problemów wybrać prawdopodobnie ostatni klub w swojej bogatej karierze.

35-latek mimo, że nie był pierwszym wyborem Luciano Spalettiego, zdołał strzelił aż 11 bramek w Serie A. To właśnie rola rezerwowego ma przeszkadzać belgijskiej legendzie, która na ostatnim etapie kariery chce się cieszyć grą w piłkę. Tę okoliczność chce wykorzystać Gennaro Gattuso, który wspaniale wspomina pracę z Mertensem w Napoli. Obaj panowie bardzo się cenią i chętnie ponownie nawiązaliby współpracę. Valencia musi się jednak spieszyć. Mertens wzbudza spore zainteresowanie większych klubów takich jak Lazio, Monaco czy lokalny rywal "Nietoperzy" - Villarreal.

Kategoria: Transfery | Superdeporte, fot. Superdeporte skomentuj Skomentuj (3)

KOMENTARZE

1. LimaK11.06.2022; 12:33
Umiejętności mu nie brakuje, ale lata swoje już ma...
2. Qupis8911.06.2022; 13:26
O czym Wy tu piszecie ??
Żadnych transferów nie będzie.
A jeśli będą to napewno nie takie tylko takie że ledwo kogokolwiek będzie się kojarzyć .
Zawodników nam ubędzie jak już coś.

Gattuso będzie trenerem 1 sezon lub pół i będzie zmiana na kolejnego w taki lub inny sposób.

Tu nic nie będzie normalne jak rzadzi ten singapurczyk więc wyników też nie będzie bo niby z czego.
3. kOst12.06.2022; 14:33
kOstPOZDRAWIAM KOLEGĘ W NIEBIESKIEJ DACII POD WARSZAWĄ ✌️✌️