sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

OFICJALNIE: Anil Murthy zwolniony!

Michał Kosim, 30.05.2022; 21:37

Pokłosie „taśm Anila”

Po niespełna pięciu latach pełnienia stanowiska prezydenta Valencii CF, Anil Murthy zostaje zwolniony. W sobotę Murthy przyleciał do Singapuru, by docelowo rozpocząć planowanie nowego sezonu, jednak nie będzie mu to dane. Peter Lim powiedział „dość”.

OFICJALNY KOMUNIKAT VALENCII CF

Zarząd Valencii CF pragnie odnieść się do ostatnich wydarzeń, które – niestety – wpłynęły na relacje klubu z kibicami, władzami rządowymi i społecznością.

Zarząd chciałby wyjaśnić, że treść rozmów, które wyciekły pomiędzy Anilem Murthym a różnymi stronami trzecimi, są osobistymi poglądami Anila Murthy’ego, a nie Valencii CF. Valencia CF odcina się od jego poglądów.

Zarząd docenia znaczenie bliskich relacji pomiędzy klubem, społecznością, kibicami, władzami rządowymi, mediami i innymi interesariuszami. Zarząd uważa, że ​​konieczna jest zmiana kierownictwa, aby odzyskać zaufanie fanów i społeczności oraz zapewnić Valencii CF pozycję pozwalającą na osiągnięcie sukcesu. Ze skutkiem natychmiastowym Anil Murthy przestaje być zarówno prezesem, jak i pracownikiem Valencii CF.

Zarząd ma przyjemność ogłosić tymczasowe mianowanie Seana Baia na stanowisko pełniącego obowiązki Dyrektora Generalnego. Pan Bai jest w klubie od 2018 roku i obecnie jest dyrektorem Akademii VCF. W tym okresie przejściowym będzie przede wszystkim nadzorował działalność piłkarską Valencii CF i składał sprawozdania Zarządowi.

Zarząd niezwłocznie rozpocznie proces poszukiwania nowego prezesa Valencii CF, a decyzja zostanie ogłoszona w odpowiednim czasie. W międzyczasie Khojama Kalimuddin, dyrektor niewykonawczy zarządu Valencii CF, obejmie stanowisko prezesa zarządu, aby nadzorować administrację klubu w tym okresie przejściowym.

Zarząd chciałby powtórzyć, że Valencia CF jest w pełni zaangażowana w osiągnięcie długoterminowego wzrostu i sukcesu oraz dokończenie budowy nowego stadionu Mestalla. Z niecierpliwością czekamy na współpracę z fanami, władzami i innymi zainteresowanymi stronami, aby osiągnąć te cele.

Anil Murthy był prezydentem Valencii CF od 1 lipca 2017 roku.

Kategoria: Ogólne | valenciacf.com skomentuj Skomentuj (3)

KOMENTARZE

1. Tomash87g31.05.2022; 09:17
Jeszcze "tylko" Lim
2. LimaK31.05.2022; 10:43
Pierdu, pierdu...

Zwolnili Murthy'ego, bo dał się "złapać".
Obawiam się, że nic się niestety nie zmieni na lepsze, póki Lim sprawuje władzę...
3. SuperStarrr01.06.2022; 01:35
SuperStarrrjak już się rząd Singapuru wplątał w sprawę to mogą go zmusić do sprzedaży.