sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Klauzula Guedesa

Wojciech Ciuraj, 13.05.2022; 23:48

Plan zarządu

Dla wielu kibiców brak Gonçalo Guedesa w wyjściowej jedenastce był w ostatnim czasie sporym zaskoczeniem. Jak się okazuje nie była to decyzja podyktowana przesłankami czysto sportowymi. Portugalczyk jest bliski aktywowania klauzuli zakładającej spory zastrzyk gotówki dla jego byłego klubu czyli PSG.

Podczas żmudnych negocjacji, Paryżanie zdołali zastrzec w umowie kontraktowej kilka zmiennych, które miały zabezpieczyć ich przyszłe interesy i zwiększyć ostateczną kwotę transferową. Jeśli Gonçalo Guedes, w którymś z ostatnich spotkań tego sezonu zagrałby dłużej niż 45 minut, wówczas Valencia byłaby zobowiązana do zapłacenia dodatkowych 5 mln €. Jako, że "Nietoperze" nie walczą już o puchary, a Portugalczyk najpewniej będzie pierwszym sprzedanym graczem, Bordalás przychylił się do prośby zarządu i korzysta z innych graczy.

Hiszpan okazuje w ten sposób zaangażowanie w przyszły projekt i troskę o finanse klubu. Gonçalo Guedes pod okiem Pepe Bordalása nie tylko odzyskał swoją wartość, ale zaliczył być może swój najlepszy sezon w karierze. Portugalczyk niejednokrotnie pokazywał, że jest graczem przewyższającym o kilka poziomów niektórych kolegów z zespołu. Jego ostatni sezon na Mestalla z pewnością będzie dobrze wspominany przez kibiców.

Kategoria: Transfery | plazadeportiva, fot. plazadeportiva skomentuj Skomentuj (1)

KOMENTARZE

1. LimaK14.05.2022; 10:56
Pewnie i tak odejdzie za "grosze"...