sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

"Wygramy przez niesportową grę"

Mateusz Piniarski, 23.04.2022; 00:16

Konferencja kapitana "Nietoperzy"

José Luis Gayà pojawił się na konferencji prasowej na stadionie La Cartuja aby odpowiedzieć na pytania dotyczące finału Copa del Rey, w którym jego drużyna zmierzy się z Realem Betis. Odpowiedział m.in. na zarzuty trenera Beticos, Manuela Pellegriniego

Presja większa niż w 2019 roku

Podczas tamtego finału mieliśmy już zapewnioną grę w kolejnej edycji Champions League. Teraz jesteśmy w lidze na gorszej pozycji i kładziemy wszystkie nasze nadzieje związane z europejskimi pucharami na ten mecz. Nie chcemy wywierać na sobie dodatkowej presji, chcemy unieść ten puchar. To wszystko.

Betis faworytem

Cóż, nie wiem skąd bierze się przekonanie, że to Betis jest faworytem tego meczu. Mamy dobrą drużynę, w finale szanse są wyrównane. Wygraliśmy już Puchar z Barçą, kiedy też nie byliśmy faworytami.

Wsparcie kibiców

Gdy w 2019 wyszliśmy na boisko i zobaczyliśmy wypełnione po brzegi części trybun wydzielone dla naszych fanów i puste sektory Barçy dostaliśmy skrzydeł. Atmosfera w Valencii jest fantastyczna i chcemy podnieść to trofeum dla kibiców.

Plan na Betis

Mocna walka w średnim bądź niskim pressingu i kontrataki. Mamy jasno sprecyzowany plan i mamy nadzieję, że on wypali.

Słowa Pellegriniego

Sądzę, że nie mają one sensu. Porozmawiamy po meczu. Jeśli wygramy to przez niesportową grę, jeśli oni wygrają to przez to, że grają pięknie.

Kapitan w szatni

Zmniejszam presję i uspokajam drużynę, chyba tak robi kapitan? Wszyscy się denerwują, dojście do finału to duże osiągnięcie wszyscy jesteśmy podekscytowani i mamy nadzieję na dobry wynik, grając dobrą piłkę.

Granie dobrej piłki

Jutro zobaczycie najlepszą wersję tej drużyny. W ostatnich kilku meczach zawiedliśmy, wkradło się rozluźnienie. Musieliśmy wyczyścił głowy, stąd mój spokój. Jeśli wyjdziemy z zamiarem oddania wszystkiego na boisku to mamy szansę na wygraną.

Brak nerwów

Nie denerwuję się, wręcz przeciwnie. Moi przyjaciele i rodzina mają trudniej, ale jestem spokojny, bo drużyna jest gotowa. Myślę tylko o tym, żeby zagrać dobry mecz i zdobyć Puchar dla Walencji.

Puchar dla fanów

Kibice zawsze byli z nami, nawet przez ostatnie nienajlepsze lata. Właśnie dlatego musimy postarać się przywieźć puchar do Walencji. Jeśli wygramy, oczywiście ten tytuł będzie zadedykowany fanom.

Finał inny niż w 2019 roku

Są różnice. Wtedy finał był wisienką na torcie, teraz jest jedyną przepustką do Europy. Chcemy podwójnego tryumfu - pucharu i miejsca w europejskich pucharach.

Kategoria: Mecze | plazadeportiva | zdj. plazadeportiva skomentuj Skomentuj (1)

KOMENTARZE

1. LimaK23.04.2022; 12:15
AMUNT VALENCIA!!!