sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Nemanja Matić wzmocni Valencię?

Wojciech Ciuraj, 18.04.2022; 12:15

Poszukiwania "6" trwają

Brak rasowego defensywnego pomocnika w kadrze, od dwóch sezonów spędza trenerom Valencii sen z powiek. José Bordalás podczas wielu konferencji prasowych podkreślał konieczność zakontraktowania zawodnika o tym profilu. Kolejnym kandydatem do wzmocnienia drugiej linii "Nietoperzy" jest Nemanja Matić.

Doświadczony Serb powoli zbliża się do końca swojej udanej kariery. Mimo niespełna 34-lat na karku, pomocnik wciąż jest piłkarzem na europejskim poziomie i chciałby rozpocząć swój ostatni sportowy projekt. Valencia jawi się jako ciekawy pracodawca, bowiem Matić chętnie spróbowałby sił w LaLidze, co więcej mógłby liczyć na regularną grę, co jest jego priorytetem. José Bordalás bardzo wysoko ceni umiejętności Serba i dał zielone światło tej transakcji. Co ciekawe, inicjatorem tego ruchu transferowego ma być Peter Lim, którego łączą dobre stosunki ze środowiskiem Manchesteru United. Matić zamierza skorzystać z klauzuli zawartej w swojej obecnej umowie z "Czerwonymi Diabłami" i rozwiązać swój kontrakt z angielską ekipą.

Nemanja Matić ma na swoim koncie 246 mecze w Premier League, w których zaliczył 23 asyst i zdobył 6 bramek. Mimo swojego defensywnego profilu jest piłkarzem dobrze wyszkolonym technicznie co wielokrotnie udowadniał na przestrzeni kariery. Transfer Matica oznaczałby odejście Urosa Racica, który nie spełnia wymagań Pepe Bordalása i rozgrywa bardzo słaby sezon.

Kategoria: Transfery | elgoldigital, fot: thepeoplesperson.com skomentuj Skomentuj (2)

KOMENTARZE

1. LimaK18.04.2022; 13:29
No nie jestem pewien, czy Valencia potrzebuje tego piłkarza...
Matić z czasów gry w Chelsea, a ten obecny, to zupełnie inni piłkarze. Czas dał o sobie znać.
2. Tomash87g19.04.2022; 16:57
A czemu nie. Może dobrą grę ma za sobą, ale nadrabia doświadczeniem (patrz: Krychowiak ;) ) Ale i tak są na to marne szanse - Lim i jego wysoki dotychczasowy kontrakt.