sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Diakhaby zagra dla Gwinei?

Wojciech Ciuraj, 16.04.2022; 14:36

Nowy rozdział w karierze stopera

Wielokrotnie krytykowany Mouctar Diakhaby przeżywa w ostatnich tygodniach być może najlepszy czas w swojej karierze. Francuz bardzo solidnie spisuje się grając w formacji z trójką obrońców, a jego udane występy dostrzegła gwinejska federacja. Przedstawiciele afrykańskiej kadry chcą namówić zawodnika Valencii do reprezentowania barw kraju, z którego pochodzą jego rodzice.

Wysoka forma Diakhaby`ego to jedno z największych zaskoczeń rundy wiosennej. José Bordalás nie tylko wzmocnił psychicznie do tej pory bardzo niepewnego obrońcę, ale także pomógł mu się rozwinąć i wykorzystać doskonałe warunki fizyczne. Diakhaby jest jednym z architektów świetnych statystyk w grze defensywnej, które od wielu tygodni wyróżniają ekipę "Nietoperzy". Po wielu wpadkach i błędach indywidualnych, w klubie po raz pierwszy od dawna rozważany jest wariant przedłużenia umowy z rosłym stoperem.

Wiele wskazuje na to, że w karierze Diakhaby`ego wkrótce nastąpi kolejny przełom. Selekcjoner Reprezentacji Gwinei - Kaba Diawara, intensywnie namawia Moctara na przyjęcie powołania do seniorskiej kadry. Choć stoper urodził się we Francji i reprezentował ten kraj w drużynach młodzieżowych, może ubiegać się o gwinejskie obywatelstwo. Do wzmocnienia kadry namawia go też kolega z drużyny - Ilaix Moriba, który także od niedawna broni barw kraju pochodzenia swoich przodków. Gwinejska federacja wierzy, że Mouctar będzie dużym wzmocnieniem dla i tak już obiecującej ekipy. W obecnej reprezentacji występują między innymi Naby Keita, Amadou Diawara, François Kamano czy wspomniany Moriba. Diakhaby miałby być liderem formacji obronnej reprezentacji Gwinei i wiele wskazuje na to, że stoper stawi się na najbliższym zgrupowaniu.

Kategoria: Reprezentacje | Superdeporte, fot. Superdeporte skomentuj Skomentuj (0)

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy.