sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

PSV zainteresowane Cillessenem

Iwo Rubaszewski, 10.04.2022; 20:54

Bramkarz odejdzie latem?

Ze względu na urazy Jasper Cillessen stracił miejsce w bramce Valencii. Zastępujący go Giorgi Mamardashvili radzi sobie dobrze i Holender nie ma pewności, że po powrocie do zdrowia znów zyska status „jedynki”. W poszukiwaniu gry golkiper może wrócić do ojczyzny; zainteresowane jest nim PSV.

Nie od dziś wiadomo, że Jasper Cillessen nie jest okazem zdrowia, co kibice Los Ches mogą zaobserwować również w tym sezonie. Holender opuścił pierwsze sześć kolejek aktualnych rozgrywek, by powrócić w końcówce września na spotkanie z Athletikiem. Od tego meczu aż do połowy stycznia był podstawowym bramkarzem. Prezentował się dobrze, zachował trzy czyste konta w 15. meczach i był pewnym punktem zespołu. Niestety na początku bieżącego roku znów przytrafił mu się uraz. Jego miejsce między słupkami, podobne jak na początku sezonu, zajął Mamardashvili. Gruzin również stał się pewnym punktem drużyny, dokładając swoją cegiełkę do znacznej poprawy gry defensywy Valencii w ostatnich tygodniach. W siedmiu ligowych spotkaniach podczas drugiej nieobecności Cillessena zaliczył aż pięć czystych kont. Dołożył do tego także grę na zero z tyłu w kluczowym rewanżu półfinału Pucharu Króla przeciwko ekipie z Bilabo.

Brak pewnego miejsca w pierwszym składzie martwi Holendra w kontekście tegorocznego Mundialu. Bramkarzowi zależy na jak najmocniejszej pozycji w kadrze, więc liczy na regularną grę w klubie. Jeśli nie znajdzie jej w Valencii niewkluczony jest jego powrót do Eredivisie.

Chęć sprowadzenia reprezentanta Oranje wyraża PSV. Rezerwowy bramkarz zespołu – Yvon Mvogo – po sezonie powróci do RB Lipsk i klub z Eindhoven szuka zawodnika, który mógłby rywalizować z obecnym golkiperem pierwszego wyboru, Joёlem Drommelem, a docelowo go zastąpić. Poza Jasperem Cillessenem PSV obserwuje także doświadczonego Tima Krula.

Kategoria: Transfery | El Desmarque | ad.nl | fot. Plaza Deportiva skomentuj Skomentuj (2)

KOMENTARZE

1. szogun11.04.2022; 15:29
Sprzedałbym go Psv. Lepszy już nie będzie i kontuzjogenny jest mocno.
2. Mico11.04.2022; 16:50
MicoFaktycznie jest kontuzjogenny, ale ja bym go zostawił. Mamardashvili to jeszcze nie ten level, a Jaume jest zbyt elektryczny. Potrzebny jest taki doświadczony bramkarz w kadrze.